Świąteczny „Czerwony kapturek” i nie tylko… w grupie Zajączków PDF Drukuj Email
sobota, 29 grudnia 2018 13:37, odsłon: 1134

Tuż, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w grupie Zajączków odbyło się niecodzienne wydarzenie. Rodzice naszych wychowanków przygotowali niespodziankę dla dzieci wcielając się w poszczególne role kultowej bajki pt. „Czerwony kapturek”. Na premierę przedstawienia zaproszenie przyjęły rodziny przedszkolaków, Pani Dyrektor Dorota Durzyńska oraz siostra Marta, która w naszym przedszkolu prowadzi katechezę. Warto dodać, iż przygotowania do przedstawienia trwały od października a wszystkie próby, tworzenie scenografii czy przymiarki strojów odbywały się w wielkiej tajemnicy przed przedszkolakami. Takiego przedsięwzięcia we współpracy z rodzicami jeszcze nie było.

Uroczystego rozpoczęcia przedstawienia dokonała pani Dyrektor Dorota Durzyńska wybijając głośny gong talerzami perkusyjnymi. No i się zaczęło… Na przedszkolnej scenie pojawiali się kolejno bohaterowie przedstawienia: Czerwony Kapturek - pani Joanna Sacharczuk, mama – pani Marzena Patejuk, wilk – pan Artur Smykla, lis – pan Marcin Sawczyński, wiewiórka – pani Anna Giermaniuk, sowa – pani Monika Kozak, zające – panie Natalia Pietruczuk i Anna Łuksza, drzewa – Joanna Wiluk i Grzegorz Sadowski oraz pani Halina Koszel, babcia – pani Sylwia Dutkowska, myśliwy – pan Łukasz Moszczyński oraz narrator – pani Marzena Parfieniuk. Co tu się działo, to pewne, że się nie da tego opisać słowami… Jedno trzeba przyznać  rodzicom – byli perfekcyjni, zabawni, z dużym dystansem do samych siebie. Byli po prostu wspaniali!!!

A reakcje dzieci? Bezcenne. Zasłuchane, zapatrzone i trochę jakby niedowierzające, że to ich rodzice są na scenie i to specjalnie dla nich, w tych bajkowych strojach skaczą, śpiewają  i się bawią jak mało kto…

Mimo, że to „Czerwony Kapturek” był „numerem 1” dzisiejszego wieczoru to przygotowany chwilę potem występ dzieci dla rodziców skradł ich serca. Przy świetle migoczących światełek oraz w tle nastrojowej kolędy  przedszkolaki ułożyły świąteczny stroik „bombka po bombce”.  Ekumenicznie zabrzmiały kolędy „Przybieżeli do Betlejem” i „Uczora zwiaczora” a wyrecytowany  wiersz „Wigilijny stół” wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój spotkania.

Był czas na prezenty od dzieci dla rodziców i zaproszonych gości , dyplomy dla „Super rodziców” za udział w „Czerwonym kapturku”  i życzenia od wszystkich dla wszystkich. Szczególnie gorące podziękowania i życzenia złożyła wszystkim nasza Pani Dyrektor Dorota Durzyńska wraz z siostrą Martą.

Na koniec spotkania wszyscy usiedliśmy do suto zastawionego, wigilijnego stołu.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie potraw wigilijnych a tym, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie tak wspaniałego przedsięwzięcia jakim okazał się „Czerwony kapturek” dziękujemy szczególnie mocno.

Zapraszamy do obejrzenia:

J. Wołkowycka i U. Kiryluk