Start Rok 2018/2019 Przedświąteczne warsztaty plastyczne w grupie Żuberków

Przedświąteczne warsztaty plastyczne w grupie Żuberków PDF Drukuj Email
czwartek, 27 grudnia 2018 07:09, odsłon: 927

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Magiczny czas rodzinnych tradycji, gotowania wigilijnych potraw, szukania gwiazdkowych prezentów, sprzątania i przystrajania domu. Okres przedświąteczny to również w naszym przedszkolu czas intensywnych przygotowań. Podczas zajęć dzieci poznają tradycje bożonarodzeniowe i związane z tym świętem obyczaje panujące w Polsce. Choinka, prezenty, stół wigilijny to główne motywy przewodnie grudniowych prac plastycznych naszych przedszkolaków. Dzieci uczą się śpiewać tradycyjne kolędy, jak również piosenki o tematyce zimowo- świątecznej.

Starszaki swoje zdolności i umiejętności artystyczne mogły pokazać na przedświątecznych  warsztatach,  które odbyły się 19 grudnia 2018r.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy zabawą muzyczno- ruchową do piosenki „Pada śnieżek”, rodzice naśladowali gesty wykonywane przez swoje pociechy. Następnie przyszła pora na wykonanie przepięknych ozdób świątecznych.
Po ciężkiej, ale owocnej pracy panie z grupy zaprosiły honorowego gościa naszą Panią Dyrektor Przedszkola Dorotę Eweliną Durzyńską, oraz wszystkich uczestników warsztatów na pyszną, rozgrzewającą  herbatkę z dodatkiem pomarańczy, imbiru i miodu. Na naszym stole nie zabrakło, niezwykle aromatycznego, pachnącymi korzennymi przyprawami piernika Pani Krystyny. Przy degustacji śpiewaliśmy wspólnie piękne kolędy i pastorałki, a w międzyczasie z cudownych prac w sali urządzono wystawę.
Wszystkim życzymy spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2019.

Krystyna Czurak, Anetta Trusiewicz- Kolinko,
Anna Sawicka, Anna Prokopiuk