Start Rok 2018/2019 Jak Sarenki przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia

Jak Sarenki przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia PDF Drukuj Email
czwartek, 27 grudnia 2018 06:27, odsłon: 1014

Grudzień jest miesiącem, w którym dzielimy się własnymi spostrzeżeniami dotyczącymi Świąt Bożego Narodzenia obchodzonymi w naszych rodzinach. Poznaliśmy historię Świętej Rodziny i małego Jezuska, który narodził się w Betlejem. Rozmawialiśmy również o podziale obowiązków domowych przypisywanych mamie, tacie i dzieciom podczas przygotowań. Aby poczuć świąteczną atmosferę w naszej grupie postanowiliśmy włączyć się w te przygotowania.

Wykonaliśmy kartki świąteczne z życzeniami dla najbliższych. Udaliśmy się do Urzędu Pocztowego, w którym przesympatyczna Pani wyjaśniła nam, jak wygląda droga listu od nadawcy do adresata.

Omawiając temat świątecznych potraw wspólnie zrobiliśmy pachnące miodem  i cynamonem pierniczki w kształcie różnych, bożonarodzeniowych symboli.

Ważnym punktem przygotowań jest ubieranie choinki. Z wielką radością i zapałem zabraliśmy się do wykonania kolorowych łańcuchów, które przepięknie prezentują się na naszym drzewku. U nas jest jak w domu! A Święta tuż, tuż…

U. Raczkowska – Filinowicz, B. Wołodkiewicz, A. Olszewska, M. Olesiuk