„Teraz zima jest już nie straszna!”- rozgrzewająca herbatka w grupie Żuberków PDF Drukuj Email
czwartek, 27 grudnia 2018 05:18, odsłon: 891

Grudniową porą grupa „Żuberków” obchodziła „Dzień  Herbaty”. Przedszkolaki poznały popularną legendę o odkryciu napoju. Zaznajomiły się z rodzajami herbat i sposobem  ich przyrządzania w wybranych krajach.  Poprzez zmysł dotyku, węchu  i wzroku  rozpoznawały różne dodatki do herbaty takie jak: sok, konfitura, cytryna, pomarańcza, imbir, goździki, kardamon  itd. Przeprowadziły również eksperyment „ W jakiej wodzie zaparzy się herbata?”. Starszaki wspaniale rozwiązywały zagadki o akcesoriach do zaparzania naparu.

Na zakończenie zajęć dzieci skomponowały pyszną, zimową, rozgrzewającą herbatkę. „Żuberki” doskonale wiedzą o co wzbogacić kubek świeżo zaparzonej herbaty, aby pięknie pachniała i obłędnie smakowała.Był to kolejny dzień pełen  radości, niesamowitych wrażeń i atmosfery pełnej życzliwości i przyjaźni.

Anna Sawicka
Zdjęcia: Elżbieta Wołkowycka