Mikołajkowe Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Wiewiórek. PDF Drukuj Email
wtorek, 11 grudnia 2018 00:22, odsłon: 1487

Mikołajki 2018 pozostaną na długo w pamięci dzieci 3 letnich z naszego przedszkola oraz ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się ważna dla nich przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brała udział  nasza pani Dyrektor Dorota Durzyńska i Burmistrz Miasta Hajnówka Jerzy Sirak, Święty Mikołaj oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.

Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Dumnie powiedziały: „Powiem wam coś jeszcze, nie mówcie nikomu, że my się czujemy w przedszkolu jak w domu” lub „Coś wam powiem w tajemnicy, wielki sekret zdradzę wam, lubię chodzić  do przedszkola bo już latka swoje mam”. Po części artystycznej, dzieci przyrzekły: co dzień rano buzię mieć roześmianą, nie płakać, nie szlochać, zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować, grzecznie bawić się i fikać, w mig zajadać z talerzyka i zostać zuchami i prawdziwymi przedszkolakami. Następnie pani Dyrektor  dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka i jak dobra wróżka zaczarowała nasze Wiewióreczki w prawdziwych przedszkolaków z Przedszkola Nr 3. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, pluszaka oraz upominek od pana Burmistrza. Przedszkolaki zarecytowały specjalny wierszyk Św. Mikołajowi  i zostały za to  nagrodzone  prezentami.  Na zakończenie skosztowaliśmy smacznych torcików i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.
Niejednej mamie oraz tacie łza wzruszenia zakręciła się w oku. Zapewne z dumy, a może z radości, lub lekkiego niedowierzania, że  kochane maleństwo staje się Prawdziwym Przedszkolakiem.  Nas cieszą wesołe minki, które widzimy każdego ranka, gdy nasze przedszkolaki z wielką ochotą przybywają do przedszkola.

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch i Iwona Gierasimiuk