Mikołajkowo w Żuberkach PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 grudnia 2018 23:05, odsłon: 1000

Dnia 6 grudnia, czyli w Mikołajki Żuberki wybrały się do hajnowskiego schroniska dla zwierząt „Ciapek”. W tym magicznym, pełnym upominków dniu, Żubry pamiętały o zwierzakach, nie mających domu. Chcieliśmy, aby pieski i kotki również poczuły klimat nadchodzących świąt. Podarowaliśmy im więc karmę, którą każdy z nas zakupił. Pani, która pracuje w schronisku, oprowadziła nas po nim. Jest tam naprawdę dużo samotnych psów, niektóre miały takie smutne oczy… Postanowiliśmy, że będziemy częściej odwiedzać schronisko; może w przyszłości niektórzy z nas zostaną wolontariuszami.

Pracy przy zwierzętach jest bowiem dużo. Pieski chyba ucieszyły się z naszej wizyty – machały do nas ogonkami.

A popołudniu przyszedł do nas prawdziwy Mikołaj. No i się zaczęło, najpierw przywitaliśmy naszego gościa, porozmawialiśmy z nim o tym gdzie mieszka, co robi na co dzień, skąd wie jakie prezenty dzieci chcą dostać, złożyliśmy mu obietnicę ze zawsze będziemy starać się być grzecznymi. Następnie Monika, która miała w tym dniu swoje urodziny wcieliła  się w postać renifera i ,,powiozła” w rytm muzyki naszego Mikołaja. Za tak piękne powitanie i przyrzeczenie dzieci zostały obdarowane prezentami. Monice zaśpiewaliśmy tradycyjne sto lat, a ona poczęstowała  wszystkich obecnych tęczowym pysznym tortem. W tym dniu zrobiliśmy jeszcze piękne wizerunki Mikołaja i wywiesiliśmy na dolnym holu. Mikołaj odwiedził nas po raz drugi w towarzystwie naszej Pani Dyrektor Doroty Durzyńskiej. Dzieci pochwaliły się swoimi prezentami. a na pamiątkę spotkania wykonaliśmy piękne zdjęcia grupowe. Był to dzień pełen miłych niespodzianek.

Dziękujemy Pani Dyrektor, że zawsze o nas pamięta i Mikołajowi za cudne prezenty.

Anetta Trusiewicz-Kolinko, Krystyna Czurak, Ania Sawicka i Ania Prokopiuk