Start Rok 2018/2019 Inauguracja czytania „Żubra Pompika” w wykonaniu autora książki Tomasza Samojlika

Inauguracja czytania „Żubra Pompika” w wykonaniu autora książki Tomasza Samojlika PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 grudnia 2018 22:20, odsłon: 957

W związku z przygotowaniami naszej placówki do nadania imienia „Żubra Pompika”, 4 grudnia zorganizowaliśmy spotkanie z autorem serii opowiadań o przygodach małego żuberka, panem Tomaszem Samojlikiem. Uroczystego powitania honorowego gościa dokonała pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Spotkanie z autorem zainaugurowało cykl czytania książek i zapoznania dzieci z kolejnymi przygodami Pompika i jego małych i dużych przyjaciół z Puszczy Białowieskiej.

Pan Tomasz zainteresował wszystkie dzieci wybranym przez siebie opowiadaniem pt. „Śnieżyca”, które wprowadziło w zimowy klimat i magiczną aurę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Odtąd będziemy wspólnie czytać o przygodach żubrzej rodziny i ich, leśnych przyjaciołach. Zachęcamy również do czytania Pompika w rodzinnych domach.

Zespół do nadania imienia: E. Wołkowycka, A. Sawicka, A. Trusiewicz- Kolinko,J. Wołkowycka i A. Prokopiuk