Dzień pluszowego misia w grupie „Sarenek" PDF Drukuj Email
wtorek, 04 grudnia 2018 22:49, odsłon: 1041

Dzieci kochają misie te małe i te duże, dlatego święto tego pluszaka co roku obchodzimy w naszym przedszkolu. Tego dnia każde dziecko opowiada o swoim ulubieńcu : jakie wybrał dla niego imię, że lubi się do niego przytulać kiedy zasypia, czy jest mu smutno, a czasem zwyczajnie traktuje go jako towarzysza zabaw.

Piosenka o „Niedźwiadkach niejadkach” zainicjowała dalszą część zajęć. Dzieci dokonały wyboru i klasyfikacji misi według określonych cech: koloru i wielkości. Przy naszym przedszkolnym stoliku zasiadła rodzina niedźwiadków. Wspólnie przygotowywaliśmy dla niej strawę owocową według „przepisu” podanego na kostce np.: dwie gruszki i pięć jabłek. Dobraliśmy wielkość łyżek do potrzeb każdego członka rodziny, a tą naaajjjwiększą nakładaliśmy danie do misek.

Dzieci i misie wiedzą już, jak ważne jest jedzenie posiłków o określonych im porach, a słodycze pałaszujemy tylko po obiedzie w niewielkich ilościach. Poobiedni odpoczynek odbył się w towarzystwie ulubionego pluszaka, a na koniec dnia każdy miś został przepięknie sportretowany!

Urszula Raczkowska – Filinowicz

Anna Olszewska