Start Rok 2018/2019 O królewnie Gburce, „magicznych słowach” i kolorowych emocjach…

O królewnie Gburce, „magicznych słowach” i kolorowych emocjach… PDF Drukuj Email
czwartek, 29 listopada 2018 22:50, odsłon: 1606

Do inscenizacji „Królewna Gburka” do tekstu N. Usenko przedszkolaki same przygotowały scenę z papierowym zamkiem i kukiełkami: królewny, króla, księcia, dam dworu, wróżki i rycerzy. Na zajęcia zaprosiliśmy najmłodszych, czyli grupę „Wiewióreczek”. Wszystkie dzieci uważnie słuchały, a starszaki chętnie wypowiadały się na temat historii rozkapryszonej, niekulturalnej królewny Gburki. Przypomnieliśmy sobie „magiczne słowa” i uznaliśmy, że trzeba używać ich jak najczęściej w określonych sytuacjach.

Nazywaliśmy też emocje, te pozytywne i negatywne, które towarzyszą nam na co dzień. Rozmawialiśmy o sposobach na rozładowywanie np. złości. Karol zaproponował liczenie do dziesięciu, pani Ula zabawę „Start rakiety”, a Pani Agnieszka śpiew i taniec. Okazało się , że emocjom możemy przypisać różne kolory… żółta jak słońce jest RADOŚĆ, a gdy smutno i „pada” najlepiej skryć się pod kolorowy parasol np. z chusty animacyjnej.

Scenografię do przedstawienia na podstawie tekstu „Królewna Gburka” N. Usenko przygotowali: Marysia Szerszunowicz, Milenka Gromacka, Nela Romańczuk, Nikola Dmitruk, Alicja Odziejewicz, Marysia Panfiluk, Maciuś Wiertel i Karol Waśko. Głosu postaciom użyczyły pani Ania i pani Ula.

Urszula Raczkowska - Filinowicz i Anna Olszewska

Zdjęcia: Monika Olesiuk i Agnieszka Panasiuk - Kaczoch