Start Rok 2018/2019 Dzień Misia u Jeżyków w bibliotece

Dzień Misia u Jeżyków w bibliotece PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 listopada 2018 21:02, odsłon: 996

Grupa „Jeżyków” świętowała Dzień Misia w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Sześciolatki odwiedziły bibliotekę już kolejny raz, ale tym razem dzieci ze sobą wzięły swoje ulubione misie. Pani Agnieszka Kazberuk i pani Joanna Kisielewicz z nieukrywaną radością przywitały nasze sześciolatki, panie nawet zapamiętały  imiona dzieci z ostatniej wizyty. Kiedy dzieci już się usadowiły i wtuliły w misie popłynęła opowieść o historii obchodów Dnia Misia.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawych informacji pani Agnieszki na tele wyświetlanych slajdów. Potem przyszła kolej na wyliczanki jakie misie dzieci znają z bajek czytanych i oglądanych, tu „Jeżyki” wykazały się bardzo dobrą znajomością tematu. Sześciolatki dowiedziały się, że wpierw były bajki czytane o misiach, a potem kręcono filmy. Zanim przyszła  kolej na wysłuchanie opowiadania dzieci trochę pobawiły się z misiami, miśki wskakiwały na ramiona, na główki na kolanka dzieci itd. Sześciolatki wysłuchały z dużym zainteresowaniem przygód misia polarnego o imieniu Płatek, dzieciom bardzo się spodobało imię misia i pouczająca historia. Po przeczytaniu opowiadania dzieci bardzo ładnie, całymi zdaniami i wyczrpująco odpowiadały na pytania pani Asi. Na stolikach czekały na małych czytelników kartki i zadanie z rysunku- „Mój miś”. Wykonane prace przez dzieci były kolorowe i wesołe, wywoływały uśmiech, gdy dzieci opowiadały o swoich miśkach i podawały wymyślone imiona. Czas szybko minął i podziękowaliśmy za gościnę naszym przemiłym Paniom z biblioteki, a na dzieci czekały jeszcze „misiowe” zadania w przedszkolu.

Po zjedzeniu obiadku sześciolatki zatańczyły misiowe przeboje i dostały „miśkowe” opaski. W dwóch grupach chłopcy i dziewczynki z zapałem przystąpiły do malowania, klejenia dwóch misiów na dużych arkuszach. Praca szła bardzo sprawnie, „Jeżyki” bardzo chętnie wykonują zadania plastyczne, sprawia im to dużo radości. Dzieci bardzo dobrze się bawiły przy wymyślaniu imion dla rysunkowych misiów, i tak grupa dziewczynek nazwała swego misia „Tuliś”, a chłopcy „Kolorek”.

Bardzo dziękujemy pani Agnieszce i pani Joannie za przygotowanie i poprowadzenie spotkania w bibliotece, mamy nadzieję, że panie przyjmą nasze zaproszenie do przedszkola na teatrzyk „Kamishibai” w wykonaniu dzieci na podstawie opowiadania z książki Tomasza Samojlika „Żubr Pompik’.

Swietłana Oleszow, Halina Pawluczuk