Start Rok 2018/2019 Jesienne zabawy „Jeżyków” z rodzicami

Jesienne zabawy „Jeżyków” z rodzicami PDF Drukuj Email
wtorek, 20 listopada 2018 23:20, odsłon: 1086

„W czasie deszczu dzieci się nudzą...” - słowa piosenki coraz częściej oddają naszą codzienność, kiedy lato ustąpiło miejsca jesieni, a my nie spędzamy już niemal całego dnia na świeżym powietrzu. Pogoda coraz częściej nie sprzyja już spacerom i zmuszeni jesteśmy organizować sobie czas w domu by się nie nudzić. Okazało się, że w naszym przedszkolu wcale jesień nie musi być taka nudna. Może być miło i wesoło, kiedy zaprosimy do zabawy rodziców. I tak też się stało, do zabawy zaprosiliśmy mamę Łukasza i Mikołaja, panią Paulinę Monach oraz mamę Oli, panią Bożenę Jefimiuk.

Pani Paulina spotkanie z dziećmi rozpoczęła od przeczytania dzieciom książki „Tupcio Chrupcio” E. Piotrowskiej . Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowiadanie, chwilami się śmiały, czy uzupełniały tekst czytany. Czytana książka przypadła pięciolatkom do gustu i aż trudno uwierzyć, ale chętnie wysłuchałyby ją jeszcze raz i to zasługa pani Pauliny. Na tym nie koniec ponieważ Mikołaj i Łukasz wraz ze swoją mamą wzięli udział w przeglądzie wierszy o tematyce jesiennej w Przedszkolu nr.2 i właśnie chciały zaprezentować wiersz dzieciom w grupie. Wiersz pod tytułem „Jesień u fryzjera” D.Gellner  w wykonaniu pani Pauliny w barwnym przebraniu pani Jesieni i chłopców, odpowiednio do roli fryzjerów, wypadł wprost „bombowo!”, czyli super . Dzieciom bardzo się nie tylko podobało, ale bardzo chciały odtworzyć którąś z ról w „mini teatrzyku”. To super pomysł na takie przebieranki z różnymi tekstami wierszy czy wymyślonymi bajkami, przecież w szafach mamy pełno różnorodnych rzeczy i takie mini teatrzyki można przedstawiać domownikom. Gwarantuję, że długie wieczory upłyną w wesołej atmosferze, taka zabawa dostarczy dużo radości i zabawy.

Kolejny oczekiwany z niecierpliwością gość to pani Bożena Jefimiuk, zanim rozpoczęła zabawę w aerobik zaprosiła dzieci do wysłuchania opowiadania z książki T. Samojlika „Przygody Pompika”. Tak jak w każdym opowiadaniu z tej książki dzieci dowiedziały się, że mała Polinka zawsze może liczyć na pomoc Pompika. Przyszła kolej na ćwiczenia, Pani Bożena „zaaplikowała” dzieciom porcję zdrowego ruchu-aerobiku. Dzieci wpierw miały rozgrzewkę, a potem wykonywały sekwencję ruchów przygotowujących do ćwiczeń w rytmie muzyki. Mama Oli z dużym zaangażowaniem pokazywała ćwiczenia starając się by wszystkie dzieci dokładnie wykonywały ruchy i gesty. Przy włączonej muzyce dość szybkiej, dzieci ćwiczyły aerobik wykonując wszystkie nauczone ruchy dokładnie i rytmicznie w czym zasług mamy Oli.

Akcja „Pocztówkowe przedszkole” to również nasz sposób na spędzanie czasu ciekawie i przy okazji zapoznawanie dzieci z nazwami miejscowości naszego kraju. W ciepły listopadowy dzień dzieci wybrały się na pocztę razem z panią Haliną, by wysłać pocztówki do kolejnych przedszkoli. Zaadresowane pocztówki wrzuciły do czerwonej skrzynki. Pocztówki, które przyszły na adres przedszkola są umieszczane na dużej mapie Polski, dzieci czytają nazwy tych miejscowości. Tak więc każdy sposób jest dobry do rozwijania u dzieci umiejętności czytelniczych oraz zainteresowań otaczającym światem.

Niewątpliwie jest to trafiony sposób na spędzanie czasu w chłodne, ponure, jesienne dni. Wspólna zabawa wzbogaca doświadczenia dzieci w kontaktach z dorosłymi i rówieśnikami oraz daje wiele radości i uśmiechu. Naszym wyjątkowym Mamom dziękujemy za poświęcony  nam czas i wyjątkowo świetną zabawę.

Swietłana Oleszow, Halina Pawluczuk