Start Rok 2018/2019 Jesienne zabawy Wiewióreczek.

Jesienne zabawy Wiewióreczek. PDF Drukuj Email
wtorek, 20 listopada 2018 07:51, odsłon: 1042

Tematyka zajęć jesiennych w grupie maluszków ma za zadanie zachęcić je do dostrzegania zmian zachodzących w najbliższym otoczeniu i zwrócić  uwagę dzieci na kolory jesieni. Na zajęciach  dzieci rozwijają zmysł obserwacji, doskonalą sprawność manualną, poznają wybranych mieszkańców lasu i ich jesienne zwyczaje. Kłującą kuleczkę wszystkie wiewióreczki znają i pięknie o nim piosenkę śpiewają: „szur szur szur liści góra, szur szur szur coś tam szura...to jeżyk mały w liściach cały...”.

Przedszkolaki chętnie uczestniczą w zabawach ruchowo-tanecznych z użyciem chusty animacyjnej. Poznały ciekawy owoc, jakim jest dynia. W wielkim skupieniu badały dynię dotykiem, z niecierpliwością czekały na moment rozkrojenia dyni, aby zobaczyć co ma w środku. Chętne dzieci wydobywały z miąższu pestki, które  po wysuszeniu  ze smakiem zjadły. Nie zabrakło tańca z Jeżykiem oraz wykonania swojego kłującego przyjaciela z masy solnej. Metodą origami  tworzyły jesienny las, a w nim grzybki. Bardzo nas cieszy, że lubią przychodzić  do przedszkola i  są chętne do poznawania nowych rzeczy.

A. Panasiuk-Kaczoch i I. Gierasimiuk