100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę - uroczystość w naszym przedszkolu. PDF Drukuj Email
wtorek, 13 listopada 2018 18:35, odsłon: 1386

Niezwykle uroczyście obchodziliśmy 100 - lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W uroczystości wzięli udział wyjątkowi goście: Burmistrz Miasta Hajnówka, Pan Jerzy Sirak, Kierownik Zespołu Oświaty Kultury i Sportu, Pani Jolanta Stefaniuk, Siostra Zakonna Marta prowadząca u nas katechezę katolicką, Pani Justyna Popow - Suszcz przewodnicząca Rady Rodziców wraz z pozostałymi członkami rady i nasza Pani Dyrektor przedszkola Dorota Durzyńska. A także: dzieci wraz z nauczycielami i pracownicy przedszkola, przedstawiciele Telewizji Kablowej Hajnówka. Wszyscy ubrani galowo z kotylionami.

Po niezwykle ciepłym i serdecznym  powitaniu  zebranych  przez Panią Dyrektor Dorotę Durzyńską, rozpoczęło się widowisko muzyczno- taneczne w wykonaniu naszych przedszkolaków. W obecności pocztu sztandarowego reprezentantów grupy ,,Żubrów”, odśpiewano Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego zachowując odpowiednią postawę i szacunek dla symboli narodowych.

Następnie rozpoczęła się prezentacja artystyczna naszych pociech. W wykonaniu ,,Zajączków” obejrzeliśmy taniec ,,Trojak” i usłyszeliśmy wiersz ,,11 listopada”, ,,Wiewiórki” ,wyrecytowały „Katechizm Polskiego dziecka”, przy akompaniamencie na pianinie usłyszeliśmy w wykonaniu ,,Sarenek” piosenkę ,,Kujawiaczek”, a także wiersze: ,,Ojczyzna” i ,,Twój dom’ ,,Żubry” wyśpiewały w strojach biało – czerwonych ,,Polska ma tysiąc lat”. ,,Jeżyki’’ zaśpiewały piosenkę ,,Polska to mój świat”, zaprezentowały wiersz ,,Polska to mój dom’’ i taniec z falującymi materiałami biało - czerwonymi, którym zakończyły w pięknym stylu występy.

Dorośli obecni na uroczystości śpiewali wspólnie pieśni patriotyczne ,,Przybyli ułani pod okienko’’ oraz ,,Rozkwitały pąki białych róż” melodia oraz tekst były dostępne na naszym ,,mini telebimie’’. Uroczystego podsumowania dokonała Pani dyrektor przedszkola czytając wiersz ,,Pamiętajcie dzieci” i wypowiadając słowa podziękowania dzieciom, nauczycielom, pracownikom przedszkola i rodzicom za zaangażowanie w to piękne patriotyczne przedsięwzięcie. Kolejne słowa podziękowania za wzruszającą prezentację artystyczną skierował do dzieci i nauczycieli Burmistrz Miasta Hajnówka Jerzy Sirak  dołączając kosz pełen słodyczy na ręce Pani dyrektor przedszkola. Zaprezentował też Grawerton – dowód wyróżnienia w Konkursie ,,Stulecie Niepodległości w barwach biało – czerwonych”, które to otrzymało nasze przedszkole. Następnie zaproszeni goście zostali obdarowani przez dzieci bukiecikami biało – czerwonymi na okoliczność święta Niepodległości. Uwieńczeniem nadzwyczajnie pięknej  uroczystości był tort, ciasto i galaretki w barwach biało - czerwonych dla wszystkich, a także niezwykłe słowa Pani Dyrektor Przedszkola Dorota Durzyńskiej - obejrzeliśmy program z wykorzystaniem środków wyrazu artystycznego na miarę XXI wieku.

Relacja z uroczystości została wyemitowana w programie ,,Flesz tygodnia” na kanale Telewizji Kablowej Hajnówka.

Wszystkim składamy serdeczne życzenia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Koordynator uroczystości: Krystyna Czurak

Zdjęcia: Jolanta Wołkowycka, Agnieszka Panasiuk-Kaczoch i Artur Smykla