Kurtyna w górę! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 listopada 2018 23:23, odsłon: 1190

Naturalną i spontaniczną aktywność dziecka rozbudzają i ukierunkowują między innymi różne formy sceniczne. Umożliwiają one dziecku odnalezienie własnego wyrazu oddającego przeżycie, wprowadzają w wymarzony świat ról i nastrojów, kształtują mowę poprzez interesujący, często dowcipny sposób, doskonalą spostrzegawczość.

W naszym przedszkolu działa koło teatralne „Kurtyna”, które już od września przygotowywało inscenizację pt. „Grzybobranie” na podstawie wiersza Jana Brzechwy pt. „Grzyby”. Praca nad przedstawieniem sprawiła wszystkim wiele radości. Były to nie tylko próby, ale wspólne przygotowywanie scenografii, kostiumów, zaproszeń i poczęstunku dla gości.

Inscenizacja miała premierę w Bibliotece Miejskiej. Gromkie brawa mali aktorzy otrzymali również od rodziców i opiekunów oraz całej społeczności przedszkolnej.

Nasze kochane Przedszkolaki jesteśmy z Was dumne!

Urszula Raczkowska- Filinowicz

Bogusława Wołodkiewicz