Start Rok 2018/2019 Konkurs „Kolorowa jesień w polskiej literaturze dziecięcej” - rozstrzygnięty!

Konkurs „Kolorowa jesień w polskiej literaturze dziecięcej” - rozstrzygnięty! PDF Drukuj Email
środa, 24 października 2018 21:24, odsłon: 1270

Dnia 18.10.2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego „Kolorowa jesień w polskiej literaturze dziecięcej”. Honorowymi gośćmi byli przede wszystkim laureaci i ich opiekunowie oraz przedstawiciele instytucji wspierających organizację przedsięwzięcia: Burmistrz Miasta Hajnówka - Pan Jerzy Sirak, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej - Pani Alla Gryc, Dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce - Pani Dorota Durzyńska oraz Pan Marcin Kliszcz – edukator z Nadleśnictwa Browsk.

Uroczystość rozpoczęła się występem w wykonaniu koła teatralnego „KURTYNA” z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce. Inscenizacja pt. : „Grzybobranie” na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Grzyby” została nagrodzona gromkimi brawami.

Jury w składzie : Pani Alla Gryc, Pani Anna Tarasiuk, Pan Marcin Kliszcz oceniło prace w dwóch kategoriach wiekowych.

Nagrody główne wręczyli Pan Jerzy Sirak i Pani Dorota Durzyńska. Oto zwycięzcy:

Kategoria wiekowa 3-4latki

Nadia Grzybek – „Jesienią” M. Konopnicka ( Przedszkole nr 1)

Magdalena Gwoździk – „Żubr Pompik. Kolory jesieni.”- T. Samojlik (Przedszkole nr 2 )

II MIEJSCE

Hanna Romańczuk – „Jesienny pociąg” D. Gellner (Przedszkole nr 2)

Krystian Bieńkowski – „Odlatują ptaki”- A. Oppman ( Przedszkole „Leśna Kraina”)

III MIEJSCE

Agata Sajewicz- „Jesień” D. Gellner ( Przedszkole nr 5)

Zofia Jaworska – „Żubr Pompik. Kolory jesieni ”- T. Samojlik ( Przedszkole „Leśna Kraina”)

Kategoria wiekowa 5-6latki

Ewa Wasiluk – „Odlot bocianów” W. Broniewski ( Przedszkole nr 2)

Lilianna Woszczenko – Silbert – „Pani Jesień” Z. Dąbrowska (Przedszkole nr 5)

Tobiasz Tatera – „Jesienny czas”- D. Rozweus (Przedszkole nr 5 )

II MIEJSCE

Anatolia Lewczuk – „Jesienią” M. Konopnicka (Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi)

Kuba Lasota – „Jeż” H. Zdzitowiecka (Przedszkole nr 2)

Szymon Kobać – „Wiewiórka” W. Broniewski ( Przedszkole językowe „Red Bus Kids”)

III MIEJSCE

Gabriela Smyk – „Liście” M. Gerson – Dąbrowska ( Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi)

Julia Hołubienko – „Posypały się listeczki” L. Krzemieniecka ( Przedszkole nr 5)

Zofia Iwacik – „Bukieciki” L. Krzemieniecka ( Przedszkole nr 5)

Pozostałe prace zostały wyróżnione, dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez:

- Urząd Miasta Hajnówka,

- Radę Rodziców Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi,

- Elżbietę Dzwonkowską,

- Andrzeja Popow,

- Lokalną Organizację Turystyczną „Region Puszczy Białowieskiej”,

- Nadleśnictwo Browsk.

Wszystkim, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy!

Gratulujemy dzieciom kreatywności i talentów, a nauczycielom wspaniałych wychowanków!

Wraz z Panią Dyrektor Panią Allą Gryc zapraszamy do obejrzenia wystawy prac konkursowych w holu Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej i zachęcamy:

CZYTAJMY NASZYM DZIECIOM!

Organizatorki: