Start Rok 2010/2011 Ekozespoły z przedszkola uczą się jak oszczędzać energię i środowisko

Ekozespoły z przedszkola uczą się jak oszczędzać energię i środowisko
piątek, 11 marca 2011 00:58, odsłon: 1512

0015_miniPrzedszkolaki z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce  uczestnicząc w Programie Ekozespołów mają szansę na prowadzenie ekologicznego stylu życia.

Na zajęciach warsztatowych z elektrykami Aleksym Jakubowskim i Janem Doroszukiem, 5 i 6 latki z trzech grup przedszkolnych,  oprócz podstawowych odpowiedzi na pytania: „co to jest prąd?”, „jakie są urządzenia elektryczne?”, dowiedziały się niemało na temat oszczędzania energii. Trzeba dodać, że właśnie „oszczędzanie energii” jest w tym roku szkolnym, priorytetowym tematem  kampanii ekologicznej. Stworzony wspólnie kodeks ekologa oraz plakaty promujące poszanowanie energii uświadomiły wszystkim uczestnikom jak ważne są to idee proekologicznego, zdrowego życia.

Zajęcia z ekologiem Markiem Mackiewiczem stanowiły kontynuację w/w  działań kształcących postawy i zachowania w tym zakresie. Poznając różnorodność gatunkową zwierząt Puszczy Białowieskiej, ich zwyczajów, zachowań, odgłosów, „mali ekolodzy” uświadomili sobie ponownie, że warto i trzeba dbać o otaczające środowisko gdyż to właśnie ono stanowi bazę i punkt wyjściowy naszego, zdrowego życia.