Start Rok 2010/2011 Ekozespoły z przedszkola uczą się jak oszczędzać energię i środowisko

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Ekozespoły z przedszkola uczą się jak oszczędzać energię i środowisko
piątek, 11 marca 2011 00:58, odsłon: 1388

0015_miniPrzedszkolaki z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce  uczestnicząc w Programie Ekozespołów mają szansę na prowadzenie ekologicznego stylu życia.

 


Na zajęciach warsztatowych z elektrykami Aleksym Jakubowskim i Janem Doroszukiem, 5 i 6 latki z trzech grup przedszkolnych,  oprócz podstawowych odpowiedzi na pytania: „co to jest prąd?”, „jakie są urządzenia elektryczne?”, dowiedziały się niemało na temat oszczędzania energii. Trzeba dodać, że właśnie „oszczędzanie energii” jest w tym roku szkolnym, priorytetowym tematem  kampanii ekologicznej. Stworzony wspólnie kodeks ekologa oraz plakaty promujące poszanowanie energii uświadomiły wszystkim uczestnikom jak ważne są to idee proekologicznego, zdrowego życia.

 

 

Zajęcia z ekologiem Markiem Mackiewiczem stanowiły kontynuację w/w  działań kształcących postawy i zachowania w tym zakresie. Poznając różnorodność gatunkową zwierząt Puszczy Białowieskiej, ich zwyczajów, zachowań, odgłosów, „mali ekolodzy” uświadomili sobie ponownie, że warto i trzeba dbać o otaczające środowisko gdyż to właśnie ono stanowi bazę i punkt wyjściowy naszego, zdrowego życia.

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information