Start Rok 2018/2019 Zdrowo - owocowo w grupie Żuberków

Zdrowo - owocowo w grupie Żuberków PDF Drukuj Email
wtorek, 16 października 2018 18:35, odsłon: 1043

Przez cały ubiegły tydzień, grupa Żuberków  przygotowywała  pyszne i zdrowe przekąski jarzynowo-owocowe. Zajęcia odbywały się w ramach kręgu tematycznego: „Książka kucharska”. W poniedziałek, z produktów przyniesionych przez dzieci, robiliśmy tradycyjną sałatkę jarzynową. Znalazły się w niej: groszek, marchewka, ziemniak, jabłkai oraz ogórki kiszone.

We wtorek przygotowaliśmy surówkę z marchwi i jabłka, którą dodatkowo wzbogaciła odrobina naturalnego miodu z zaprzyjaźnionej pasieki. Aż uszy się wszystkim trzęsły – taka była pyszna. We czwartek zaś przygotowywaliśmy i piekliśmy gofry, które smarowaliśmy dżemem jabłkowym i czereśniowym, wprost ze spiżarni pani Anetki. Mniam, mniam, palce lizać.

Tydzień owocowo - warzywny obfitował w masę przeróżnych smaków. Żuberki stworzyły własną książkę kucharską, w której narysowały wszystkie nasze pomysły na zdrowe dania. Można ją obejrzeć w naszej sali, a dania wypróbować. Naprawdę warto…

A.    Trusiewicz – Kolinko, A. Sawicka

zdjęcia: A. Trusiewicz - Kolinko