Jesienne szaty drzew- „Jeżyki” w parku PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 października 2018 22:28, odsłon: 1057

Witamy dzieci w pięknym parku naszym – Już nowinę echo niesie, że Dzień Drzewa dzisiaj mamy, więc świętować zaczynamy! Dzień Drzewa „Jeżyki” obchodziły w Parku Miejskim w Hajnówce. Przy wejściu do parku dzieci zapoznały się z obowiązującym Regulaminem i już wiedziały co wolno, a czego nie należy robić. To jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym mieście o tej porze roku. Sześciolatki od razu zaobserwowały przepięknie ubarwione drzewa (mówiły, że są cytrynowe, złote itd.).

Idąc przez park od razu zauważyły największy, rozłożysty dąb w pobliżu fontanny. Zabawiliśmy się w małych naukowców i każdy miał możliwość zbadać korę drzewa, dokładnie przyjrzeć się koronie i konarom dębu. Sześciolatki nazywały i wskazywały drzewa liściaste i iglaste, wyszukiwały i nazywały owoce tych drzew. Natomiast w amfiteatrze dwa zespoły dzieci rysowały drzewa wg własnych, bezpośrednich obserwacji (bardzo dobrze oddały swoje wrażenia na papierze). Potem odpowiadały „Jeżyki” na pytania dotyczące ochrony przyrody i jak się okazało, to nasze dzieci dużo na ten temat już wiedzą. Przyszła pora na krótkie zawody sportowe, dzieci bardzo chętnie ze sobą rywalizowały w przenoszeniu żołędzi itp. Nasze sześciolatki to bardzo pomysłowe dzieci, na kolejną wizytę w parku chciały by zabrać ze sobą namioty, koce żeby mogły też na leżąco oglądać drzewa i odpoczywać i jak najdłużej cieszyć się tą piękną polską jesienią.

Swietłana Oleszow, Halina Pawluczuk, Aneta Ruszuk