Start Rok 2018/2019 Święto Drzewa w grupie Zajączków i Wiewiórek

Święto Drzewa w grupie Zajączków i Wiewiórek PDF Drukuj Email
czwartek, 11 października 2018 21:39, odsłon: 1271

Tym razem Święto Drzewa było pretekstem do wspólnego  bycia razem przedszkolaków z grupy Zajączków i Wiewiórek. Wspólnie wyjechaliśmy autokarem do Nadleśnictwa w Hajnówce by właśnie tam dowiedzieć się o drzewach jak najwięcej. Podczas spotkania z leśnikiem, panią Pauliną Król dzieci zgłębiały wiedzę botaniczną. W profesjonalnie urządzonej sali edukacyjnej słuchały ciekawostek na temat drzew, obserwowały i porównywały różne ich gatunki, kolorowały drzewa jesiennymi barwami, układały puzzle „Drzewo i jego mieszkańcy” a także bawiły się „pieńkami” z gąbki.

Gdy w końcu wyruszyliśmy na zajęcia terenowe do lasu, mogliśmy samodzielnie odkryć bogactwo jakie kryje nasza ukochana Puszcza Białowieska. Siadaliśmy na pniach drzew, sprawdzaliśmy ile potrzeba dzieci by je otoczyć, zbieraliśmy jesienne liście, dotykaliśmy i porównywaliśmy korę drzew. Piękna, jesienna pogoda sprzyjała proponowanym  ale też spontanicznym eksploracjom. Był też czas na refleksję. „Święto Drzewa” – ważnym i cennym świętem jest!

Bardzo dziękujemy pani Paulinie za ciekawe zajęcia, wspólne odkrywania świata przyrody i książki dla obu grup - tym razem na temat motyli. Ale to już temat na inne spotkanie...

J. Wołkowycka, U. Kiryluk, J. Karpiuk, A. Panasiuk - Kaczoch i I. Gierasimiuk