Wielki finał konkursu „Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych” pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty – WYRÓŻNIENIE dla naszego przedszkola! PDF Drukuj Email
czwartek, 11 października 2018 05:32, odsłon: 1254

8 października w siedzibie Opery Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych” pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować o wyróżnieniu naszego przedszkola w projekcie, w którym udział wzięło 131 szkół i przedszkoli z województwa podlaskiego.

Na uroczystej gali nasze przedszkole reprezentowały: pani Dyrektor Dorota Durzyńska, Krystyna Czurak, Jolanta Wołkowycka, Anna Prokopiuk oraz dwie dziewczynki z grupy „Zajączków”: Iza i Dominika. Swoją obecnością zaszczycił nas również Burmistrz naszego miasta Hajnówki – pan Jerzy Sirak.

Z rąk Wojewody Podlaskiego – pana Bohdana Paszkowskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty – pani Beaty Pietruszki oraz Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku – pani Iwony Szcześniak otrzymaliśmy: pamiątkowy grawerton, dyplom, okolicznościowe wydawnictwo  zawierające zdjęcia nagrodzonych działań zrealizowanych podczas konkursu oraz śpiewnik pieśni patriotycznych wydany specjalnie w ramach tego projektu.

Mieliśmy okazję wziąć udział w niecodziennym, wspólnym świętowaniu stulecia odzyskania niepodległości zebranych delegacji z przedszkoli i szkół naszego województwa. Zostaliśmy wyróżnieni podwójnie – nagrodą, którą otrzymaliśmy i możliwością udziału w tak szczególnym wydarzeniu.

Bardzo dziękujemy rodzicom Izy i Dominiki za przywiezienie dzieci, jednocześnie gratulując tak wzorowego  zachowania córeczek podczas poważnej, patriotycznej uroczystości.

Dorota Durzyńska, Krystyna Czurak i Jolanta Wołkowycka

zdjęcia: Dariusz Dutkowski