Start Rok 2018/2019 Żuberki na urodzinach ,,Żubra Pompika” w Miejskiej Bibliotece .

Żuberki na urodzinach ,,Żubra Pompika” w Miejskiej Bibliotece . PDF Drukuj Email
piątek, 28 września 2018 06:35, odsłon: 1445

W dniu 26. 09. 2018r. po południu spędziliśmy mile czas na urodzinach  Żubra Pompika w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce. Powitała nas animatorka ,,Bajanka” stawiając stempelek z żubrem na rękę. Następnie przywitaliśmy się z Panią Dyrektor biblioteki Allę Gryc, autorem książek o żubrze Pompiku, Panem Tomaszem Samojlikiem. Zaśpiewaliśmy urodzinowe 100 lat żubrowi i wygodnie rozsiedliśmy się na dywanie. No i się zaczęło się…

Były czary, mary, książka z czystymi kartkami zamieniła się w kolorowaną z butelki wyrosło balonowe drzewo, zło zamieniło się w dobro, w ,,lesie” słychać było różne odgłosy zwierząt, fruwały kolorowe piórka, dzieci sprzątały ,,las” słuchały uważnie opowiadania o żubrze i wcielały się w postacie z opowiadania reagując ruchem, zatańczyły taniec  wspólnie z innymi przedszkolakami. Pan Tomasz zaprosił dzieci na dalsze obchody urodzin do Domu Kultury o godzinie 17-stej. Obdarowani zostaliśmy dyplomami, kartkami oraz kolorowankami i w świetnych nastrojach wróciliśmy do przedszkola, gdzie zjedliśmy z apetytem podwieczorek.

Krystyna Czurak, Anetta Trusiewicz-Kolinko

Zdjęcia: Ania Prokopiuk