Policjantka i autochodziki w grupie Zajączków PDF Drukuj Email
środa, 26 września 2018 17:43, odsłon: 1771

W tym tygodniu dzieci z grupy Zajączków odwiedzili wyjątkowi goście z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, których serdecznie i z uśmiechem przywitała nasza Pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Spotkanie z panią policjantką dotyczyło bezpiecznego uczestnictwa dzieci w ruchu drogowym. Przy pomocy AUTOCHODZIKÓW przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach poświęconych temu tematowi.

AUTOCHODZIK to zestaw pomocy edukacyjnych, który pomaga policjantom w edukacji najmłodszych o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Namiastka małego miasteczka w postaci makiety drogi, znaków, sygnalizacji świetlnej oraz samochodzików ułatwia dzieciom naukę poprzez zabawę podstawowych zasad poruszania się po drogach.

Przed przystąpieniem do ćwiczeń praktycznych przedszkolaki wspólnie z przybyłymi gośćmi omówili zasady poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną jak i bez niej. Przypomniały podstawowe znaki drogowe i rozmawiały o ich znaczeniu na drodze.  W części  praktycznej czterolatki miały okazję wcielić się w uczestników ruchu drogowego np. pieszego lub kierowcę, poznać właściwe postawy i uczyć się prawidłowych nawyków.

To były bardzo pouczające zajęcia. Dzieci z zaangażowaniem w nich uczestniczyły, a po zakończonej nauce o ruchu drogowym podziękowały pani policjantce  sierż. Weronice Michalczuk i pani Ani Pawluczuk wręczając pamiątkowe laurki.

Urszula Kiryluk i Justyna Karpiuk

zdjęcia: Justyna Karpiuk