Jeżyki i Żubry na Marszu Przedszkolaków dla Niepodległej PDF Drukuj Email
wtorek, 25 września 2018 06:51, odsłon: 2117

20.09.2018r dzieci z grup Jeżyków i Żubrów wzięły udział w Marszu Przedszkolaków dla Niepodległej, zorganizowanym przez Przedszkole Nr1 w Hajnówce, z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszyscy byli odświętnie ubrani, na biało-czerwono, z balonami i chorągiewkami. Dumnie maszerowali ulicami miasta na spotkanie z dziećmi z innych hajnowskich przedszkoli.

Barwny biało-czerwony pochód, pilotowany przez radiowozy policyjne, wyruszył z Przedszkola Nr1 i przeszedł ulicami W.Jagiełły i 3-go Maja w stronę Skweru im. Dymitra Wasilewskiego, wzbudzając ogromne zainteresowanie mieszkańców Hajnówki. Na skwerze czekali już na nas przedstawiciele władz miasta na czele z Burmistrzem Jerzym Sirakiem. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy, a drużyna zuchów ,,Leśne Skrzaty", po odczytaniu Listu Przedszkolaka do Niepodległej,  w imieniu wszystkich złożyła przy pomniku kwiaty. Na zakończenie pan Burmistrz Jerzy Sirak wręczył na ręce pań z każdego przedszkola, torbę słodyczy.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci a organizatorom za zaproszenie.

Krystyna Czurak, Halina Pawluczuk i Ania Sawicka

zdjęcia: Halina Pawluczuk i Anna Prokopiuk