Start Rok 2018/2019 "Zajączki" w "Ziołowym Zakątku" w Korycinach

"Zajączki" w "Ziołowym Zakątku" w Korycinach PDF Drukuj Email
czwartek, 13 września 2018 12:32, odsłon: 2952

W piękny wrześniowy poranek grupa Zajączków udała się do magicznego miejsca – „Ziołowego Zakątka” w Korycinach. Po przybyciu na miejsce udaliśmy się na zajęcia poznawczo - sensoryczne do ogrodu botanicznego. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiedziała nam o ziołach i ich właściwościach. Dzieci mogły roślinek dotknąć, powąchać i dokładnie przyjrzeć się  podlaskim ziołom i kwiatom.

Następnym punktem wycieczki były warsztaty zielarskie podczas których Zajączki z pomocą pań przygotowały własną herbatkę. Z radością mieszały i wsypywały do woreczków kolorowe kwiaty i rośliny o których tyle już się dowiedziały. Najwięcej emocji wśród naszych dzieci wzbudził kontakt ze zwierzętami. W „Ziołowym Zakątku” ogladaliśmy: konie, osły, owce, bażanty, indyki, kaczki, króliki i wiele innych, które tylko czekały aby dostać jakiś smakołyk od naszych przedszkolaków.

Wycieczkę zakończyliśmy beztroską zabawą na sianie w stodole i smacznym posiłkiem - kanapkami z naszego przedszkola.

Urszula Kiryluk, Jolanta Wołkowycka, Justyna Karpiuk

zdjęcia: Jolanta Wolkowycka