Start Rok 2017/2018 Wakacje w naszym przedszkolu pełne atrakcji

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Wakacje w naszym przedszkolu pełne atrakcji PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 lipca 2018 21:42, odsłon: 515

Podczas jednego miesiąca w naszym przedszkolu działo się tyle ciekawych zajęć i aktywności, że nie pamiętaliśmy co to nuda. W ciepłe i słoneczne dni z miłą chęcią korzystaliśmy z przedszkolnego placu zabaw, dodatkowo nasze Panie zapewniły nam wiele atrakcji, które  naładowały nas dużą dawka dziecięcej radości i sprawiły, że pierwszy wakacyjny miesiąc minął nam beztrosko i przyjemnie.

Czasem się okazywało, że pogoda też lubi zabawę. Niekiedy wołała swoje koleżanki chmurki, z których padał chłodny deszczyk, innym razem zaskakiwał nas wiatr i burze. Na szczęście nasze przedszkole jest przygotowane na takie psikusy pogodowe. Gdy chowaliśmy się do budynku, sale przedszkolne zamieniały się w taneczny parkiet przy skocznej i wesołej muzyce, a przez otwarte okna słychać było doniosłe śpiewanie małych przedszkolaków. Gdy nóżki nas zabolały mogliśmy dać im odpocząć przy relaksującej wyciszającej muzyce. W naszym programie dnia nie mogło zabraknąć licznych prac plastycznych wykonywanych różnorodnymi technikami. Pewnego zimnego i ponurego dnia dzieci ze starszej grupy miały możliwość wyrazić swoją ekspresję plastyczną poprzez malowanie dziesięcioma palcami.  Zabawa dała uczestnikom wiele frajdy, spontanicznych reakcji, ekspresji twórczej, a dla niektórych dzieci to było nowe doświadczenie.

Nasza Pani Dyrektor poprowadziła z dziećmi ćwiczenia mające na celu zmniejszenie napięcia mięsni obręczy barkowej, usprawnienie motoryki małej, koordynacji pomiędzy dłońmi oraz dostarczenia wrażeń dotykowych Zajęcia usprawniające motorykę małą i dużą. Ćwiczone były ruchy proste, ruchy poziome i pionowe oraz okrężne. Dzieci ćwiczyły precyzyjność ruchów dłoni, nadgarstka i palców. Wszystkie czynności wspaniale przygotowały dzieci do dalszej pracy. Kolejnym etapem zajęć było wykonanie pracy plastycznej – malowanie dziesięcioma palcami.

Dzieci otrzymały rozlane podstawowe kolory farby w talerzykach, duży arkusz papieru, ze szkicem krajobrazu morza. Fascynacja dzieci była ogromna, tym bardziej, że nie codziennie mają możliwość malowania tylko paluszkami bez użycia innych narzędzi.

Nasza Panirozpoczęła zabawę słowami: „W tych miseczkach jest farba, nie będziemy używali pędzli, mamy przecież 10 palców, 5 w jednej ręce i 5 w drugiej- będziemy malować palcami. Dziesięć palców to więcej niż jeden pędzel.” Podczas malowania dzieci w różny sposób nakładały farbę- klepały, rozmazywały, kropkowały, wcierały. Okazało się, że kreatywność nie zna granic, a za pomocą paluszków można zrobić małe dzieło sztuki. Efektem ich pracy była pięknie pomalowana letnia plaża, błękitne morze, niebo i piękne żółte słońce. Marzeniem każdego z nas jest spędzenie wolnego czasu w tak pięknym miejscu

Metoda malowania dziesięcioma palcami stanowi swoisty język. Poprzez malowanie dziecko ma możliwość wyrażenia siebie, swoich marzeń, a nie kiedy także tęsknot i smutków. Poprzez taką formę zdecydowanie łatwiej uzewnętrznić uczucia, tym bardziej, że niektórym ludziom, nie tylko dzieciom, ogromną trudnością jest wyrazić emocje i uczucia poprzez słowa.

 

 

Dorota Durzyńska, Anna Sawicka

 

 

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information