Start Rok 2017/2018 Zajęcia z rehabilitantem w grupie Sarenek

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Zajęcia z rehabilitantem w grupie Sarenek PDF Drukuj Email
piątek, 22 czerwca 2018 21:39, odsłon: 624

W naszym przedszkolu dbamy o zdrowie i zdrowy tryb życia. Realizując blok tematyczny "DBAM O ZDROWIE" sześciolatki podejmowały różne działania dotyczące kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych, postaw związanych z higieną osobistą oraz świadomym i aktywnym spędzaniem czasu na zajęciach podnoszących sprawność fizyczną.

O tym, jak ważna jest gimnastyka i jak ciekawą jest formą spędzania czasu przekonały się Sarenki w trakcie wizyty pana Łukasza Łukasiewicza - rehabilitanta ruchowego. Proponowane przez niego ćwiczenia i zabawy oparte na założeniach metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne okazały się być bardzo atrakcyjne dla dzieci. System ćwiczeń opracowany przez W. Sherborne wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka. Rozwija świadomość własnego ciała, przestrzeni i działania w niej, dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.

Podczas ćwiczeń dzieci wykorzystując przygotowaną przestrzeń turlały się, przepychały, ślizgały po podłodze, ale przede wszystkim doskonaliły umiejętność pracy w zespole. Doświadczenia jakie zdobyły dzieci związane z tą metodą zainspirowały Sarenki do dalszej zabawy i organizacji zawodów sportowych.

Wiele elementów ma wpływ na zdrowie jednak aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych wyznaczników zdrowego trybu życia, o czym doskonale wiedzą dzieci z grupy Sarenek.

 

 

                                                                                           

   Justyna Karpiuk

 

 

 

 

 

 

 

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information