Sarenki wraz z Zajączkami w Majątku Howieny w Pomigaczach. PDF Drukuj Email
niedziela, 17 czerwca 2018 22:22, odsłon: 1225

Dzień Dziecka jest jednym z najważniejszych świąt w naszym przedszkolu. Obchodzimy go uroczyście. Tym razem wybraliśmy się na piknik i wesołe zabawy do Wioski Sołtysowej. Odwiedziliśmy majątek Howieny w Pomigaczach. Przywitały nas Farmerki a wraz z nimi małpki. Zachwycone dzieci oczekiwały z niecierpliwością, aby poznać pozostałe zwierzątka. Podczas zwiedzania towarzyszył nam osiołek oraz króliczki. Mieliśmy możliwość obejrzenia strusi, jeleni, malutkich kucyków oraz pięknych łabędzi.

Podziwialiśmy lamy, świnki wietnamskie, jeżozwierze. Niespodzianką był biały kangur alpinos. Podczas tych warsztatów edukacyjnych zawitaliśmy również  do domu Sołtysowej, bawiliśmy się na dmuchańcach, i oczywiście zaliczyliśmy ”Łaciaty Quiz”lekcję  dojenia (sztucznej) krowy. Po zjedzeniu pysznej pomidorowej w specjalnej stołówce, obejrzeliśmy bardzo stare samochody i na zakończenie otrzymaliśmy Certyfikat Sołtysowej. Przedszkolaki wspaniale się bawiły na łonie natury. MUUUUU...sieliśmy tam być, i uczcić Dzień Dziecka.

Agnieszka Panasiuk - Kaczoch

zdjęcia: Agnieszka Panasiuk - Kaczoch i Bogusia Wołodkiewicz