„Mama, tata i ja” na rowerach - rodzinne święto w grupie Wiewiórek PDF Drukuj Email
środa, 06 czerwca 2018 20:42, odsłon: 1303

29 maja 2018 roku, punktualnie o godzinie 16.00, sprzed przedszkola przy ulicy Rzecznej, całe rodziny Wiewiórek wyjechały na wycieczkę rowerową. Piękna i słoneczna pogoda, sprawne rowery, „małe co nieco” w koszyczkach i dobre humory, sprzyjały przejażdżce. Wycieczka miała na celu uczcić obchody Dnia Mamy,Taty i Dziecka, a także zachęcić wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu z rodziną.

Trasa do Nadleśnictwa w Hajnówce – punktu docelowego wycieczki, przebiegła miejskimi ścieżkami rowerowymi niezwykle szybko i sprawnie. Na miejscu, przy ognisku, na łonie natury,  przedszkolaki zaprezentowały  swoje umiejętności w specjalnie przygotowanym na ten dzień występie  przygotowanym dla kochanych rodziców. W repertuarze nie zabrakło wesołych, ale i wzruszających piosenek, tańców z kwiatami, okolicznościowych wierszyków i gromkiego „Sto Lat!” dla mamy i taty. Własnoręcznie wykonane prezenty i słodkie buziaki zakończyły oficjalną część spotkania.

Gdy zapłonęło ognisko, wszyscy zajęli się pieczeniem kiełbasek , które wybornie smakowały z keczupem lub musztardą. Na stole pojawiły się inne przekąski przygotowane przez rodziców. Były różnorodne sałatki, własnoręcznie pieczone chlebki z ziołami, małosolne ogórki, świeżo zerwane truskawki i inne frykasy. Apetyty dopisywały w atmosferze ogólnej wesołości, zabaw i pląsów przy muzyce. Był też czas na rozmowy z rodzicami, bliższe poznawanie  się i pamiątkowe zdjęcia.

Święto wszystkich mam, tatusiów i dzieci w formie wycieczki rowerowej połączonej z ogniskiem, było bardzo udane. Rodzicom i dzieciom  bardzo podobał się ten pomysł na wspólnie spędzone chwile.

Z okazji tych rodzinnych świąt życzymy, żeby nigdy  nie brakowało rodzicom czasu na zabawy i  zwyczajne codzienne bycie „razem”  ze swoimi pociechami.

Joanna Ruszuk i Jola Wołkowycka

zdjęcia: Artur Smykla, Dariusz Dutkowski i Jola Wołkowycka