Start Rok 2017/2018 Grupa „Jeżyków” na ranczo…

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Grupa „Jeżyków” na ranczo… PDF Drukuj Email
niedziela, 03 czerwca 2018 22:06, odsłon: 694

Najlepszym sposobem na poznawanie świata i doskonałą zabawę są wycieczki. Wiek przedszkolny to najlepszy czas na rozpoczęcie tego rodzaju eksploracji, ponadto wyrabiamy tym samym nawyk aktywnego sposobu spędzania czasu. To poznawanie świata w fascynujący sposób i jednocześnie pielęgnowanie naturalnej ciekawości, którą ma w sobie każde dziecko. Często jest tak, że nauczyciele w swojej pracy posiłkują różnymi pomocami dydaktycznymi, zajęciami oparte na doświadczeniach, fragmentami filmów na DVD żeby jak najlepiej przybliżyć dzieciom otaczającą rzeczywistość.

Bardzo dobrą okazją do rozwijania ciekawości u dzieci są spacery i wycieczki.

Pięciolatki już od kilku tygodni dopytywały się o  wycieczkę, zasypywały Panie tysiącem pytań o to co tam będziemy robić i co oglądać. Kiedy przyszła pora na wyjazd „Jeżyki” jak przystało na prawdziwych turystów stawili się tego dnia z pełnymi plecakami i wyruszyliśmy na spotkanie z przygodą. Po przybyciu na miejsce przywitał nas właściciel rancza „Kupała” i już na wstępie opowiadał historie o swoich podopiecznych. Dzieci mogły karmić, głaskać niektóre zwierzęta i bardzo się im to podobało, ile było przy tym radości i śmiechu. Już trochę zmęczone usiadły przy stolikach i czekały kolejno na pieczone kiełbaski, a to jeszcze nie był koniec atrakcji. Podjechała po dzieci bryczka i rozpoczęła się kolejna przygoda. Po wesołej przejażdżce czekała na dzieci herbatka i strusie jajo. Niestety z braku czasu wielką jajecznicę ze strusiego jaja zjedliśmy w przedszkolu.

Szczególnie wycieczki dają dzieciom wiele korzyści, do których możemy zaliczyć: widoczną radość, zachwyt, spontaniczność, ciekawsze wypowiedzi, większą wiedzę, lepszą sprawność fizyczną oraz coraz to bardziej wypełnioną rysunkami kartkę, która jest jednocześnie ciekawym wytworem wyobraźni małego dziecka. Dlatego jak najczęściej organizujmy naszym dzieciom takie wyjazdy, szkoda że przedszkolakom nie przysługuje żadna zniżka czy odpis od podatku np.

 

Swietłana Oleszow i Halina Pawluczuk

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information