Start Rok 2017/2018 Dogoterapia w naszym przedszkolu

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Dogoterapia w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 maja 2018 21:42, odsłon: 669

W roku szkolnym 2017/2018 w naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia edukacyjne z udziałem psa, popularnie nazywane dogoterapią. Raz w tygodniu przyjeżdża do nas pani Gabrysia z FundacjiPsi Uśmiech wraz ze specjalnie przeszkolonym psem. Zwykle jest to Cosmo - mały piesek rasy cairn terrier ale czasami mamy niespodzianki. W grudniu gościł u nas Frodo, 3-letni pies rasy angielski cocker spaniel ze swoją przewodniczką panią Basią.

Frodo pracował do tej pory z osobami dorosłymi i starszymi ale dla nas uczynił wyjątek. Wspólnie wykonywaliśmy różne zadania ruchowe przy użyciu specjalnie do tego przygotowanych przyrządów: pachołków, tunelu, beretów czy fistaszków - sprzętu, który na co dzień wykorzystywany jest przez psy do fitpaws (fitnessdog) ale służy też do ćwiczeń fitness dla ludzi.

W kwietniu natomiast odwiedził nas Budzik, 6-miesięczny pies rasy owczarek belgijski malinois. To bardzo duży zwierzak, zwłaszcza jak na szczeniaka. Była to jego pierwsza wizyta w przedszkolu i pewnie nie ostatnia. Pies ten zaczął niedawno swoją edukację by w przyszłości regularnie asystować podczas zajęć dogoterapii. Pokazał nam kilka sztuczek oraz trochę swoich umiejętności. Dał się nawet pogłaskać. Budzik, mimo swego młodego wieku, jest już dość dobrze wyszkolony w nosework - pracy opartej na detekcji węchowej i w przyszłości będzie również wykorzystywany do pracy węchowej. W czerwcu planujemy ponowną wizytę tego czworonoga w naszym przedszkolu. Dzięki temu przedszkolaki będą mogły porównać jak rozwija się Budzik na przestrzeni czasu.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z tych wyjątkowych spotkań.

 

                                                            

                                                                                 Gabriela Drwięga,

                                                                                 Prezes Fundacji Psi Uśmiech

 

 

 

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information