Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Gabinet Marii Montessori PDF Drukuj Email
piątek, 11 marca 2011 00:21, odsłon: 4294

Gabinet, w którym odbywają się zajęcia prowadzone metodą Marii Montessori powstał w naszym przedszkolu w roku 2008. W roku szkolnym 2009/10 w ramach realizacji projektu „Przedszkole dla każdego dziecka” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w gabinecie prowadzone były zajęcia dla dzieci, które miały problemy z koordynacją wzrokowo – ruchową i koncentracją uwagi.

W bieżącym roku szkolnym w naszej placówce realizowany jest  kolejny projekt: „Daj mi szansę, a będę miał równy start”, w ramach którego odbywają się m. in. warsztaty oparte na pedagogice montessoriańskiej. Dzieci pracujące z materiałem Montessori uczą się poprzez działanie –zdobywają wiedzę, kompetencje, umiejętności i doświadczenie poprzez własną spontaniczną aktywność. Trenerzy warsztatów  nie narzucają dziecku działań, a jedynie współpracują w procesie wychowawczym. Podstawową zasadą pracy metodą M. Montessori jest obserwacja dziecka przez trenera, aby zauważyć ewentualne przeszkody w rozwoju wychowanka i je wyeliminować.

Pomoce dydaktyczne, z którymi pracują dzieci są wykonane w prosty sposób, w danym  egzemplarzu nie powtarza się żaden element, charakteryzują się logiczną spójnością. Przystosowane są do konkretnych potrzeb rozwojowych dziecka. Materiały dydaktyczne umożliwiają dziecku samodzielną kontrolę błędów, wyzwalają aktywność intelektualną i zręcznościową, umożliwiają wykonywanie ćwiczeń przydatnych w codziennym życiu oraz poznanie świata za pomocą zmysłów. Dlatego też  nasi milusińscy tak chętnie uczestniczą w tych warsztatach.

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information