Start Rok 2017/2018 Obchody Konstytucji Trzeciego Maja i Święta Flagi Rzeczypospolitej Polski.

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Obchody Konstytucji Trzeciego Maja i Święta Flagi Rzeczypospolitej Polski. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 maja 2018 19:54, odsłon: 701

Niezwykle uroczyście obchodziliśmy w pięknej scenografii biało-czerwonej Święto Konstytucji 3-go Maja i Święto Flagi Rzeczypospolitej Polski. Na  uroczystości obecni byli: Pani Dyrektor Dorota Durzyńska, Ksiądz Kanonik Józef Poskrobko, proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce, nauczycielki wraz z dziećmi ze wszystkich grup wiekowych, personel przedszkola - wszyscy odświętnie ubrani z kotylionami.

Po wejściu pocztu sztandarowego (reprezentantów grupy ,,Żubrów”) obecni na uroczystości odśpiewali hymn ,,Mazurek Dąbrowskiego” zachowując odpowiednią postawę i szacunek dla symboli narodowych - godła i flagi Polski.

Podczas tej uroczystości dzieci dowiedziały się co to jest Konstytucja i dlaczego tak ważne miejsce zajmuje w naszej historii. Agatka z grupy ,,Żubrów” przeczytała wiersz ,,Trzeci Maja” Następnie wszystkie grupy na okoliczność tego radosnego święta przedstawiły program artystyczny. „Wiewióreczki” zatańczyły poloneza W. Kilara z „Pana Tadeusza” i wyrecytowały wiersz ,,Kto ty jesteś”, ,,Jeżyki” zaprezentowały piosenkę ,,Nasze polskie ABC,” wiersz ,,Kim jesteś” oraz zatańczyły z  falującymi materiałami biało - czerwonymi do muzyki F. Chopina. ,,Sarenki” deklamowały wiersze: ,,Mój mały kraj”, Twój dom”, ,,Polska to…” oraz przedstawiły taniec ,,W moim ogródeczku’’. ,,Zajączki” pokazały nam improwizację muzyczną do Mazurka d dur op.33 nr 2 F. Chopina.. ,,Żubry” wyraziły swoje uczucia do ojczyzny w piosence ,,Kocham Cię Polsko” i wierszu ,,Moja mała ojczyzna”. Pani dyrektor przeczytała piękny wiersz Z. Staweckiego - ,,Nauczymy się na pamięć tego kraju” i wyraziła jednocześnie swoje ogromne uznanie oraz pogratulowała wszystkim pięknego występu, dodała ,,wszyscy udowodniliście, iż jesteście Polakami”.

Obecni na uroczystości dzieci i dorośli zostali obdarowani owocowymi, czerwonymi galaretkami w białych kubeczkach z miniaturowymi flagami Polski oraz ciastem w kolorze biało – czerwonym, wszystko  wykonan przez koordynatora uroczystości Panią Krysię. Był to akt podziękowania wszystkim za przygotowanie niezwykle pięknej uroczystości. Wykonano pamiątkowe zdjęcia okolicznościowe.

 

 

                                               Koordynator uroczystości: Krystyna Czurak

                                               Zdjęcia: Agnieszka Panasiuk - Kaczoch i Elżbieta Wołkowycka

 

 

 

 

 

 

                                                         

 

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information