„Kotylion dla Niepodległej” – uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego PDF Drukuj Email
czwartek, 03 maja 2018 09:07, odsłon: 1845

W związku z uroczystymi obchodami 100 lat Niepodległości Polski nasze przedszkole – Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce – było organizatorem konkursu plastycznego  adresowanego do wszystkich przedszkoli w mieście pt. „Kotylion dla Niepodległej”. Konkurs objęty był honorowym patronatem Dyrektora Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce, Pani Doroty Durzyńskiej. Uroczyste rozstrzygnięcie przedsięwzięcia odbyło się 24 kwietnia 2018 roku w naszym przedszkolu.

Wśród delegacji przedszkolaków i nauczycielek biorących udział w konkursie zaproszenie przyjęli: Jerzy Sirak– Burmistrz Miasta Hajnówka, Nadleśniczy Mariusz Agiejczyk – z Nadleśnictwa Hajnówka, Nadkomisarz Bartosz Lorenc – Komendant Powiatowej Policji w Hajnówce, Podporucznik Maciej Mościcki, Chorąży Dariusz Zgierun, Szeregowy Wioleta Cyganik – reprezentaci14 batalionu lekkiej piechoty Hajnówka stanowiącej pododdział 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Podporucznik Waldemar Antoniuk – z placówki Straży Granicznej w Białowieży, Młodszy chorąży Bartosz Godlewski i Starszy sierżant Ewelina Łuszcz – z Aresztu Śledczego w Hajnówce oraz pani Elżbieta Mackiewicz – Główna księgowa z PSS Społem w Hajnówce.

Razem z organizatorkami konkursu: Anną Olszewską, Joanną Ruszuk i Jolantą Wołkowycką, wszystkich gości przywitała Dyrektor Przedszkola Dorota Durzyńska, dodając, że „tak wielu mundurowych w naszej placówce jeszcze nie było…”.

Tuż po wejściu pocztu sztandarowego, złożonego z delegacji najstarszych przedszkolaków wszyscy zaśpiewali Hymn państwowy, którego wyjątkowo uroczysty akompaniament był zaprezentowany poprzez grę na sygnałówce przez pana Łukasza Moszczyńskiego. W dalszej części uroczystości poznaliśmy historię kotylionu, którą przedstawiła pani Joanna Ruszuk. Dowiedzieliśmy się między innymi, o jego błędnie, powszechnie używanej nazwie. Powinno się mówić: „kokarda narodowa” a nie „kotylion”, ale to już zupełnie inna historia…

Podniosłego charakteru uroczystości dodał również występ dzieci z grupy „Zajaczków”, które przy muzyce Chopina zaprezentowały improwizację ruchową z białymi i czerwonymi woalami w rękach.

Gdy przyszedł czas na rozdanie nagród, okazało się, że wszystkie dostarczone na konkurs prace zostały równorzędnie docenione. To była super niespodzianka dla wszystkich uczestników - warto było wziąć udział!

Dalsza część uroczystości odbyła się na podwórzu, w honorowym miejscu - tuż obok głównego wejścia do przedszkola. To właśnie tam, posadzony został „Dąb Wolności”, który przy współudziale wszystkich zaproszonych gości będzie rósł pod opieką przedszkolaków z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Nasi zwycięzcy:

6 latki gr. IX - opiekunowie: Renata Bartoszewicz i Sylwia Filinowicz

Lena Kazberuk z mamą

Niepubliczne Przedszkole Red Bus Kids

gr. Green Beetles – 5-latki – opiekunowie: . Katarzyna Szerszunowicz i Sylwia Golonko

Niepubliczne Przedszkole św. Cyryla i Metodego w Hajnówce

opiekun: Ewelina Kiprianiuk

Niepubliczne Przedszkole i Mini Żłobek „Leśna Kraina”

opiekun: Ewelina Laszkiewicz - Kanarskiya

Szczególne podziękowania za wsparcie w organizacji konkursu kierujemy do:

·       Urzędu Miasta Hajnówka,

·       Nadleśnictwa w Hajnówce

·       Nadleśnictwa Browsk

·       Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej

·       Aresztowi Śledczemu w Hajnówce

·       Powiatowej Policji w Hajnówce,

·       Straży Granicznej w Białowieży

·       PSS Społem w Hajnówce.

·       Adamowi Tokajuk – Optima

Wyrazy wdzięczności i uznania dla:

·       Pana Łukasza Moszczyńskiego – za niestrudzoną i jakże piękną grę na sygnałówce

·       Pani Krystynie Czurak – za profesjonalne przygotowanie pocztu sztandarowego

Organizatorki konkursu:

Anna Olszewska, Joanna Ruszuk i Jolanta Wołkowycka