„Kocham, lubię, szanuję, swój kraj”- przedszkolaki recytują. PDF Drukuj Email
niedziela, 22 kwietnia 2018 21:55, odsłon: 1405

W związku z tym, iż rok szkolny 2017/2018 jest „Rokiem dla Niepodległej”, przedszkolaki recytowały wiersze o swoim kraju. Dołączyliśmy się do świętowania stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. „11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata” – uchwała Sejmu RP.

VI Edycję „ Kocham, lubię, szanuję...”  pod Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka, rozpoczęła nasza Pani Dyrektor Dorota Durzyńska witając wszystkich uczestników i ich opiekunów oraz zaproszonych gości.  Aby było uroczyściej , odśpiewaliśmy hymn, cudne „ Zajączki” zatańczyły krakowiaka,  a następnie dzieci przystąpiły do recytacji. Nie trzeba było wzbudzać w naszym młodym pokoleniu ducha patriotyzmu, gdyż one świetnie sobie poradziły z opanowaniem nawet trudnej literatury patriotycznej. Przedszkolaki doskonale wiedzą w jakim kraju mieszkają, co jest naszym godłem narodowym i jak wygląda polska flaga. „To taki mały mój świat, kocham go od 6 lat. Myślę, że każdy przyzna, że piękna jest ta moja  Ojczyzna! „ - Bartek tymi słowami zakończył swój występ.

Każdy z uczestników zdobył I miejsce, i otrzymał upominek oraz statuetkę polską flagę. Wszyscy skosztowaliśmy pysznego tortu i z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do swoich przedszkoli. Jest nam bardzo miło, że i w tym roku, było tylu uczestników, za co dziękujemy paniom pracującym w różnych przedszkolach w Hajnówce. Mamy nadzieję, ze za rok w VII edycji także będziecie z nami.

Wyrazy wdzięczności wraz z najlepszymi życzeniami kierujemy w stronę naszych sponsorów: Urząd Miasta Hajnówka, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Przedsiębiorstwo Drogowe Kalinowscy.

Organizatorki: Agnieszka Panasiuk- Kaczoch  i Iwona Gierasimiuk