Start Rok 2017/2018 Przyszła wiosna a ptaki wybierają miejsca lęgowe…

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Przyszła wiosna a ptaki wybierają miejsca lęgowe… PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 12:55, odsłon: 661

W tym roku wiosna wyjątkowo kaprysi. Czy ptaki poddają się tym pogodowym nastrojom, a może nie zwracają na nią uwagi i zachowują się tak jak zwykle? Na te i inne pytania odpowiedzi szukały przedszkolaki podczas spotkania z panią Julią Melchior, specjalistką do spraw edukacji z Nadleśnictwa Browsk - prywatnie pasjonatką ptaków. Po oficjalnym powitaniu specjalnego gościa przez panią Dyrektor Dorotę Durzyńską, dzieci przystąpiły do zgłębiania tajników ptasich zachowań.

Na przykładzie sikory modrej, bogatki, dzięcioła i znanego wszystkim dzieciom „wróbelka Elemelka” pani Julia opowiedziała o różnicach w wyglądzie w/w ptaków i o ich wiosennych zwyczajach. Przedszkolaki poznały również odgłosy tych ptaków, próbowały je nawet naśladować.

Przydały się także podarowane przez Wydawnictwo „Podręcznikarnia” z Białegostoku budki lęgowe – to one sprzyjają niektórym ptakom do zakładania nowych lęgów. Razem z panią leśnik i naszym Panem Bogdanem wszystkie grupy przedszkolne udały się na plac by znaleźć dogodne miejsca na drzewach do zamocowania domków dla ptaków.  Każdej grupie przydzielono swoją budkę a więc powstało pięć punktów obserwacyjnych. Czy któraś budka będzie miała nowych lokatorów? Przedszkolaki z Wewiórek, Zajączków, Jeżyków, Sarenek i Żubrów obserwacji czas zacząć!

 

Dziękujemy pani Julii Melchior za pouczające i niezwykle interesujące spotkanie na temat ptaków. Czekamy na następne…

 

Jola Wołkowycka

 

 

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information