Start Rok 2017/2018 Którą szkołę wybrać? – rozterki naszych przedszkolaków

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Którą szkołę wybrać? – rozterki naszych przedszkolaków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 07:10, odsłon: 1446

Ostatnie tygodnie marca to czas na podjęcie decyzji dla dzieci i rodziców którą wybrać szkołę. To trudny wybór i wymaga rozważnego zastanowienia się. Nasze przedszkolaki chcąc wybrać jak najlepiej, odwiedzają razem ze swoimi paniami kolejne szkoły w Hajnówce. Tym razem pod przysłowiową „lupę” wzięliśmy nieopodal leżącą Szkołę Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza oraz dużo dalej położoną Szkołę Podstawową Nr 1.

Pod czujnym okiem specjalistów Wczesnego Wspomagania Rozwoju przedszkolaki mogły uczestniczyć w lekcjach klasy III c prowadzonej przez panią Jolantę Stawarz oraz I a pani Haliny Daniluk. Fajnie było zobaczyć jak pracują dzieci w najmłodszej, szkolnej klasie oraz jakich umiejętności wymaga nauczycielka w najstarszej klasie nauczania początkowego. Ponadto razem z pedagogiem szkolnym, panią Urszulą Nowak zobaczyliśmy najważniejsze miejsca w szkole: świetlicę, stołówkę, pracownię komputerową, sklepik oraz salę gimnastyczną. To właśnie tam nasze przedszkolaki czuły się najlepiej. Z piłką w ręku biegały po wielkiej i wcale nie chciały skończyć.

Na wycieczkę do „Jedynki” wyruszyły natomiast dzieci z grup Żubrów i Sarenek. Na czele z naszą panią Dyrektor Dorotą Durzyńską, wychowawczyniami grup, nauczycielkami wspomagającymi, specjalistami, pomocą nauczyciela i paniami woźnymi, przedszkolaki zwiedziły najciekawsze zakątki szkoły położonej na ulicy 3 Maja. Pod kierunkiem pani wicedyrektor Heleny Pietruczuk oraz pracujących w tej szkole nauczycielek: Aliny Tichończuk i  Anny Panfiluk dzieci obejrzały przedstawienia „Witaj w szkole” w wykonaniu klasy III b, i „Kochaj książki” w klasie II a pani Mirosławy Gawryluk. Na lekcji w klasie III c, wychowawczyni Teresa Czemerych zaprezentowała możliwości tablicy interaktywnej. Przedszkolaki przechodziły z klasy do klasy, siadały w szkolnych ławkach, podziwiały wiosenną wystawę prac plastycznych i co ciekawe, na każdym kroku były słodkie poczęstunki. Po drodze była też biblioteka, stołówka, sala gimnastyczna. Przedszkolaki zaglądały również do szkolnej toalety…

 

Powrót do przedszkola to dla większości dzieci już tylko na parę, ostatnich miesięcy. Już czas na zmianę, na większą samodzielność, już czas na szkołę!

 

Dziękujemy Dyrekcji i nauczycielkom obu szkół za możliwość odwiedzenia placówek i miłe przyjęcie.

 

 

 

Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju i wychowawczynie z grup Sarenek i Żubrów

Zdjęcia: E. Wołkowycka, J. Wołkowycka i A. Panasiuk-Kaczoch

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information