Start Rok 2017/2018 Sarenki i Wiewiórki obchodziły Światowy Dzień Wody.

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Sarenki i Wiewiórki obchodziły Światowy Dzień Wody. PDF Drukuj Email
środa, 11 kwietnia 2018 20:38, odsłon: 1252

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody, który został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 r. Powodem ustanowienia Światowego Dnia Wody był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Przedszkolaki,  ubrane z tej okazji na niebiesko i zielono, próbowały w dniu tego święta poznać kraje, dla których brak wody to nie tylko brak kąpieli, susza, ale też głód i śmiertelne choroby. 


„Sarenki” i „Wiewiórki” dowiedziały się, że w Polsce nie mamy  dużo zasobów wodnych, dlatego powinniśmy dbać o każda kropelkę. W skali świata mamy najmniej wody spośród wszystkich krajów europejskich i amerykańskich, a także w porównaniu z wieloma krajami środkowej Afryki czy południowej i środkowej Azji. Święto wody to też okazja do przeprowadzenia zabaw  badawczych właściwości wody (czy jest czysta, co się rozpuszcza w wodzie itp). Maluszki i czterolatki z grupy „Wiewiórek” poznały historię powstawania kropelki wody układając z części obraz obiegu wody w przyrodzie. Podczas zabawy taneczno- ruchowej „Sarenki” bawiły się emblematem kropelki wody, a  później pięknie ją ozdabiały.

Na zakończenie zajęć wspólnie stwierdziliśmy, że ...Woda to nasz skarb – dbajmy o niego, póki jeszcze mamy na to czas.

 

 

A.Panasiuk-Kaczoch, J.Ruszuk

 

 

 

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information