Start Rok 2017/2018 Spotkanie z wolontariuszkami z Hiszpanii i Białorusi

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Spotkanie z wolontariuszkami z Hiszpanii i Białorusi PDF Drukuj Email
środa, 04 kwietnia 2018 20:52, odsłon: 585

Dzięki pomocy mamy naszych przedszkolaków, pani Elżbiety Romańczuk mieliśmy okazję spotkać się z paniami z innych krajów. W ramach programu wymiany studentów Erasmus plus panie są wolontariuszkami w szkole w Gródku, gdzie pracuje mama Neli i Patrycji. Zajączki i Sarenki wraz z Panią Dyrektor Dorotą Durzyńską i nauczycielkami serdecznie przywitały panie: AinaMañá z Hiszpanii i Alessie Michajłową z Białorusi.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały ciekawostek i szukały na mapie krajów z których pochodzą wolontariuszki. Nauczyliśmy się wspólnych powitań : buenos días w języku hiszpańskim oraz Добры дзень! w języku białoruskim. Taniec kataloński 'El ball del Rogle” pochodzący z półwyspu Iberyjskiego okazał się świetną zabawą integracyjną.  W związku z tym, że długo wyczekiwane słoneczko pięknie zaglądało do naszej sali, ptaszki ćwierkały  i wiosnę zapowiadały, zrobiliśmy tulipany. A przecież kwiaty to zwiastuny wiosny, więc wykonaliśmy papierowe tulipany, i teraz cierpliwie czekamy na te prawdziwe. Następnie  zaproszone panie rysowały na ręku każdego dziecka  flagi swoich krajów. Na pożegnanie naszych miłych gości Sarenki zatańczyły taniec „W moim ogródeczku”. Dziękujemy za mile spędzony czas, była to dla nas bardzo ciekawa lekcja.

 

 

 

Panie Sarenkowe i Zajączkowe

 

 

 

 

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information