Start Rok 2017/2018 W świątecznym nastroju w grupie Wiewiórek

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

W świątecznym nastroju w grupie Wiewiórek PDF Drukuj Email
piątek, 30 marca 2018 23:19, odsłon: 1262

W minionym tygodniu dzieci z grupy Wiewiórek realizowały tematykę związaną ze Świętami Wielkanocnymi. Poznały piosenkę „Pisanki, pisanki”, którą inscenizowały z wykorzystaniem sylwet kolorowych jajek. Wielką uwagą i ostrożnością wykazały się w zabawie muzycznej „Wieziemy tu kogucika”, gdzie podawały sobie jajko z rąk do rąk. Trzeba było uważać, gdyż komu jajko wypadło ten się dalej nie mógł bawić.

Gościem specjalnym podczas jednych z zajęć dydaktycznych była mama Jonasza, która opowiedziała dzieciom o swoich plastycznych zamiłowaniach. Pokazała wszystkim wykonane przez siebie wielkanocne „cudeńka”. Przy tej okazji nasze przedszkolaki poznały nowe techniki plastyczne: „decupage” i „quilling”. Trudne do wymówienia nazwy, okazały się  równie niełatwe do samodzielnego wykonania. Każdy jednak chciał spróbować i doświadczyć sam, do czego mama Jonasza cierpliwie zachęcała.

Kolejnego dnia był czas na odkrywanie, obserwację i smakowanie. Tym razem jajko było w roli głównej. Z dodatkiem wyhodowanego w naszej sali szczypiorku i rzeżuchy, doznania smakowe były jeszcze mocniejsze tym bardziej, że zrobione przez panią Anię i Lucynkę kanapki wyglądały wyjątkowo smakowicie.

W piątek przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak powstaje babka wielkanocna. Razem z panią Jolą głośno wymieniały wszystkie niezbędne składniki do przygotowania ciasta. Pilnie obserwowały kolejne etapy jej wykonania. Na koniec dzieci jednogłośnie stwierdziły, że najciekawszym momentem było posypywanie lukru cukrową posypką. A później była już tylko degustacja przy świątecznym stole. Był biały obrus z zajączkami w tle, kolorowe serwetki, miłe słowa: „proszę” i „dziękuję”… To był wspaniały, przedświąteczny czas w grupie najmłodszych, naszych przedszkolaków.

 

Bardzo dziękujemy Pani Kasi - mamie Jonasza za cudowne spotkanie, miłą atmosferę i super prezenty – własnoręcznie wykonane pisanki oraz „drzewo z czekoladowymi jajeczkami”.

Wesołych Świąt!

 

Jola Wołkowycka i Asia Ruszuk

 

 

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information