Start Rok 2017/2018 Przygotowania Sarenek do Wielkanocy

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Przygotowania Sarenek do Wielkanocy PDF Drukuj Email
piątek, 30 marca 2018 18:29, odsłon: 1304

Koniec marca był w grupie Sarenek okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wspólnie omówiliśmy zwyczaje związane z tym Świętem charakterystyczne dla naszego regionu i kultury. Nie zabrakło rozmów na temat wielkanocnego koszyczka i tradycji dotyczącej święcenia pokarmów, pieczenia bab wielkanocnych oraz mazurków, polewania się wodą w Śmigus - dyngus, ale przede wszystkim zwyczaju malowania pisanek. W zależności od techniki zdobienia, świąteczne jaja mają różne nazwy: pisanki, kraszanki, oklejanki, drapanki.

W tradycyjny, ręczny sposób wykonywania pisanek zaangażowały się przedszkolaki. Dzieci starannie zdobiły jaja według własnych pomysłów. Wykazały się dużą kreatywnością i inwencją twórczą.

Do świątecznych przygotowań przyłączyła się mama Niki i Gabrysia. Realizując cykl spotkań poświęcony czytaniu dzieciom zaproponowała niezwykle wzruszającą historię pewnego jaja, z którego wykluło się "Brzydkie kaczątko". Baśń Andersena była początkiem warsztatów podczas, których Sarenki robiły ozdoby świąteczne.

Poza tym przygotowując się do Świat dzieci siały owies i rzeżuchę, których naturalny wygląd pięknie przyozdobi świąteczny koszyczek lub stroik.

Ważnym elementem każdych świąt jest zwyczaj składania życzeń w związku z tym Sarenki podjęły trud ich redagowania. Życzenia dzieci były serdeczne, ciepłe i płynące prosto z serca. Wspólnie zredagowany tekst umieściliśmy na własnoręcznie wykonanych kartkach świątecznych.

To był pracowity czas, który upłynął w miłej atmosferze, a niepowtarzalny klimat Świąt Wielkiej Nocy wprowadził wszystkich dobry nastrój.

 

                                                                                                                                                    

Justyna Karpiuk

 

 

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information