Start Rok 2017/2018 „Wiosno, wiosno, gdzie jesteś?” - zabawy w grupie Żubrów

„Wiosno, wiosno, gdzie jesteś?” - zabawy w grupie Żubrów PDF Drukuj Email
czwartek, 29 marca 2018 18:17, odsłon: 1168

„Wiosno, wiosno, gdzie jesteś?”- wołały Żubry 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny. Chociaż za oknem śnieg, wiosna pojawiła się w drzwiach żeberkowej grupy wraz z Panią Dyrektor. Dzieci zaśpiewały piosenkę „Maszeruje wiosna”, a potem odklejały z sukni Pani Wiosny jej pierwsze oznaki. Dzieliły wyrazy na sylaby, liczyły głoski. Kolejną niespodzianką były zagadki o treści wiosennej, które pobudziły umiejętność logicznego i kreatywnego myślenia.

Atrakcją zajęć był krótki film wyświetlony na tablicy interaktywnej, który przedstawiał zwyczaj topienia Marzanny.

Następnie dzieci przeszły do wykonania słomianej kukły. „Żuberki” doskonale znają tradycje związane z przyjściem Wiosny. Nasza słomiana Marzanna na pewno pożegna już zimę i upragniona wiosna nadejdzie lada dzień.

Dziękujemy Pani Dyrektor za przyprowadzenie wiosny.

Anetta Trusiewicz- Kolinko, Anna Sawicka

Zdjęcia: Elżbieta Wołkowycka