Start Rok 2017/2018 Pierwsze wiosenne siewy u Sarenek

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Pierwsze wiosenne siewy u Sarenek PDF Drukuj Email
środa, 28 marca 2018 21:53, odsłon: 509

Gdy w ogrodzie nadeszła wiosna, to wraz nią przyszła pora na pierwsze wiosenne siewy. Sarenki, także zabrały się za do prac związanych z zakładaniem ogrodu i stworzyły swój zielony ogródek w kąciku przyrody. Wspólnie wybrały potrzebne przybory i akcesoria: skrzynki, doniczki, konewkę szpadelki, nasiona oraz cebulę na szczypiorek i cebulki różnych kwiatów.

Przed przystąpieniem do pracy sześciolatki przypomniały wiadomości dotyczące warunków jakich potrzebują rośliny do wzrostu. Uważnie przyglądały się nasionom i cebulkom roślin ozdobnych, porównywały ich kolory, wielkości i kształty.

Następnie przystąpiły do siania nasion warzyw i ziół, a także sadziły cebulę na szczypiorek i cebulki kwiatów. Posadzone rośliny zostały umieszczone na parapecie, gdzie będą miały odpowiednią ilość światła niezbędną do ich uprawy. Zadaniem dzieci będzie podlewanie ogródka oraz obserwacja wzrostu roślin. Wypielęgnowane warzywa i zioła będą źródłem witamin na kanapkach, a kwiaty piękną dekoracją naszej.

 

                                                                                                                                                            

Justyna Karpiuk

 

 

 

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information