Start Rok 2010/2011 Co nam jesień w koszu niesie?

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Co nam jesień w koszu niesie?
wtorek, 28 września 2010 22:54, odsłon: 1554

0003_mini

Dzieci z grupy 4 – latków realizując tematykę „Jesienne dary” zapoznały się z owocami zbieranymi jesienią. Dzieci rozpoznawały owoce po wyglądzie, kształcie i smaku. Dowiedziały się, że spożywanie owoców sprzyja zdrowiu.

 

Czterolatki dzieci drogie ja owoców dać Wam mogę

w sadzie rosną: śliwki, jabłka, złote gruszki

nasypię Wam całe fartuszki.

 

 

Podsumowując tematykę „Co nam jesień w koszu niesie?” w dniu 22.09.2010r. dzieci przygotowały sałatkę owocową. W strojach małych kuchareczek i kucharzy pod okiem nauczycielki Leny Sakowskiej samodzielnie kroiły owoce (śliwki, jabłka, gruszki) skrupulatnie wycinając ich środki. Pokrojone owoce połączyły i wymieszały w dużym naczyniu. Gotową sałatkę owocową ustawiły na przygotowanym stole. Na degustację sałatki dzieci zaprosiły Panią Dyrektor Dorotę Durzyńską. Przy wspólnym stole wszyscy częstowali się zdrową sałatką, która wyglądała apetycznie i wszystkim bardzo smakowała.

Dzieci były szczęśliwe, o czym świadczyły roześmiane buzie. Na zakończenie dzieci bawiły się wesoło przy muzyce.

 

Lena Sakowska

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information