Start Rok 2017/2018 „Jeżyki” na spotkaniu z rodziną wilków i rysi

„Jeżyki” na spotkaniu z rodziną wilków i rysi PDF Drukuj Email
środa, 07 marca 2018 09:42, odsłon: 832

Czy w naszej Puszczy Białowieskiej są wilki? Jak się nazywa rodzina wilków i kto w niej rządzi? Co to znaczy, że zwierzęta są roślinożercami, drapieżnikami? W interesujący świat rodziny wilków i rysi grupę 5-latków wprowadziła pani Joanna Bober pracownik działu naukowo-edukacyjnego Białowieskiego Parku Narodowego. Pięciolatki z zaciekawieniem słuchały fascynujących opowieści pani Joanny i tylko czasami bardzo chciały podzielić się swoimi wiadomościami na ten temat.

Duże zainteresowanie wzbudziły dzieci odciśnięte w  masie ślady wilka i do porównania ślady innych zwierząt. Dzieci mogły obejrzeć zdjęcia, film a także zagrać w grę edukacyjną na DVD utrwalającą wiadomości o wilkach i rysiach. Na tym nie koniec, gdyż Pani Joanna przyszła do nas z „walizką” pełną niespodzianek i pewnie zabrakło by dnia do rozwiązania wszystkich zadań. Tak więc po konsultacjach, też z dziećmi została wybrana podłogowa gra planszowa. Grupa „Jeżyków” została podzielona na dwa zespoły i już dzieci mogły przystąpić do gry, czyli wyrzucania kostką i poruszania się zwierzątkami po planszy. Gra szybko wciągnęła dzieci do wzajemnej rywalizacji i jak najlepszego rozwiązywania ukrytych zadań. Pięciolatki poradziły sobie wyśmienicie i każde dziecko mogło odebrać nagrodę w postaci słodkości i naklejek. Niestety zawsze ciekawe spotkania szybko mijają i trzeba już było się pożegnać z naszym gościem. Mamy nadzieje, że w niedalekiej przyszłości Pani Asia znowu nas odwiedzi jak zwykle z „walizką” pełną pomysłów.

Takie spotkania zachęcają i wzbudzają ciekawość dzieci światem zwierząt, przyrody i uczą jak się zachowywać w  ich „domu”. Jest to też okazja do sięgania po książki, albumy i czasopisma dziecięce szukania widomości wspólnie z rodzicami omawianych treści np. z przedszkola.

Swietłana Oleszow, Halina Pawluczuk

NASZE GRUPY 2017-2018