Wizyta Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Grzegorza Arcybiskupa Bielskiego PDF Drukuj Email
środa, 07 marca 2018 08:28, odsłon: 977

Dzień 27 lutego 2018 roku zapisze się w kronice naszego przedszkola jako dzień wyjątkowy. Naszą placówkę tego dnia odwiedził Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Grzegorz Arcybiskup Bielski oraz ks. Mirosław Niczyporuk, wizytator nauczania religii prawosławnej dekanatu hajnowskiego. Od rana Pani Dyrektor, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz dzieci oczekiwały na przybycie zacnych gości. Atmosfera była bardzo podniosła, uroczysta a zarazem ciepła, rodzinna.

Dostojnego gościa przywitała Pani Dyrektor - Dorota Durzyńska, która podziękowała Jego Ekscelencji za obecność i podkreśliła znaczenie tej wyjątkowej wizyty. Pięknym wierszem przywitały też Władykę dzieci z najstarszej grupy.

Głównym celem wizyty Arcybiskupa Grzegorza było przeprowadzenie hospitacji zajęć prowadzonych przez katechetkę Eugenię Kazimiruk w grupie sześciolatków.

Na zajęciach wraz z Arcybiskupem Grzegorzem obecni byli ks. Mirosław Niczyporuk oraz Pani Dyrektor. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z wyglądem  zewnętrznym cerkwi. Potrafiły one na ilustracji wskazać Święty Krzyż, kopułę, dzwonnicę. Wykorzystując różne pomoce zaprojektowały przepiękne otoczenie wokół świątyni. Podsumowaniem zajęć była praca w grupach. Każda grupa z przygotowanych przez nauczyciela elementów układała ilustrację cerkwi. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały zadanie, samodzielnie uzupełniając pracę dorysowywały kwiaty, drzewa i słońce.

Po wspólnej modlitwie Władyka podziękował dzieciom za wspaniałą pracę i rozdał pamiątkowe ikonki. Dzieci na pamiątkę wizyty w przedszkolu przekazały Jego Ekscelencji własnoręcznie wykonany obraz z ich imionami prosząc o modlitwę.

Na zakończenie wizyty Arcybiskup Grzegorz podarował Pani Dyrektor ikonę  Matki Bożej Ostrobramskiej i „Biblię w opowiadaniach dla dzieci”.

Serdecznie dziękujemy Jego Ekscelencji za duszpasterską wizytę.

Tekst: Eugenia Kazimiruk, Elżbieta Wołkowycka

Zdjęcia: Jolanta Wołkowycka