Start Rok 2010/2011 Karnawałowy bal z teatrem CONIECO

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Karnawałowy bal z teatrem CONIECO
wtorek, 22 lutego 2011 09:42, odsłon: 1619

0011_miniPiękne i delikatne królewny, elfy i motyle, a także odważni rycerze, królewicze, piraci i Zorro – to przedszkolaki z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce. Wszystkie dzieci i nauczycielki świetnie bawiły się na balu karnawałowym.

W piątkowy poranek w przedszkolu było gorąco. Dziewczęta robiły się na bóstwo – zakładały piękne sukienki i korony. Chłopcy zasłaniali twarze maskami. Myszki, kotki i tygryski ubierały futerka, doczepiały uszka i ogonki. Bo za chwilę rozpoczął się prawdziwy bal…

 

Tańce w rytm znanej muzyki dziecięcej przeplatane były konkursami i zabawami. Nie zabrakło również krótkich przedstawień teatralnych, by najmłodsi mogli chwilę odsapnąć i nabrać sił do dalszych pląsów. Wspólnie z dziećmi bawili się Piesek Przecinek, Płaczący Krokodyl, Smoczusie Pacuś i Gacuś, Brykające Tygrysy i Czerwony Kapturek i teatr CONIECO.

Bal karnawałowy w przedszkolu prowadził prywatny teatr z Białegostoku CONIECO i aktorzy Ewa Ołdziejewska i Jaromir Trzos. Nazwa teatru wzięła się od pierwszego spektaklu rozegranego w 1994 r., kiedy to wystawiono opowieść o  Kubusiu Puchatku, który lubił „małe conieco”. Grupa CONIECO daje swoje przedstawienia nie tylko w Polsce. Wyjeżdża również za granicę na prezentacje i festiwale. Odwiedził już jedenaście państw i w swoim dorobku ma wiele osiągnięć. Zdobył m.in. Główną Nagrodę Złotej Ręki na Międzynarodowym Festiwalu „Black & White” w Imatrze (Finlandia)  i nagrodę za scenografię do „Słowika” Andersena na Międzynarodowym Festiwalu w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina).

– Swoje działania opieramy przede wszystkim na tym, by dzieci uczyć, bawić i wzruszać – mówi aktorka Ewa Ołdziewska. – Na tym właśnie schemacie komponujemy nasze spektakle. Mamy ich całe mnóstwo. A nasz repertuar  jest różnorodny. Prowadzimy zabawy karnawałowe, choinkowe, festyny, spotkania z Mikołajem. W swojej ofercie mamy spektakle lalkowe – marionetkowe i teatr przedmiotów.

Teksty do spektakli pisze szef teatru Marian Ołdziejewski. On również tworzy projekt scenografii. Lalki i stroje to działka jego żony – Ewy Ołdziejewskiej.

 

Emilia Rynkowska

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information