Start Rok 2017/2018 Audycja muzyczna "O smutnym molu i wesołym durze"

Audycja muzyczna "O smutnym molu i wesołym durze" PDF Drukuj Email
niedziela, 25 lutego 2018 23:49, odsłon: 909

Przedszkolaki śledziły przygody dwójki przyjaciół, smutnego Mola i wesołego Dura. Dzieci zapoznały się z pojęciami muzycznymi "dur" i "mol". Smutne melodie przeplatane były wesołymi wybrykami radosnego duszka, który lubił robić psikusy. Meldurka i Buźka, czyli panie artystki, wytłumaczyły nam dlaczego melodie w tonacjach durowych brzmią wesoło, a te w tonacjach molowych - smutno.

Uczyliśmy się tez śpiewać i rozróżniać akordy durowe i molowe. Zabawa w małe pingwiny dostarczyła wiele radości „...ja jestem mały pingwin i robię śmieszne minki....”. Na zakończenie wspólnie z artystami zaśpiewaliśmy poznane piosenki o smutnym molu i wesołym durze. Zapamiętaliśmy, że na świecie są różne melodie...

Agnieszka Panasiuk - Kaczoch

NASZE GRUPY 2017-2018