Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Czytanie z rodzicami u Sarenek PDF Drukuj Email
niedziela, 28 stycznia 2018 22:47, odsłon: 443

Julian Tuwim i jego "Okulary" zainspirował Sarenki do wspólnego czytania. Przeczytanym wierszem Pani Dyrektor Dorota Durzyńska rozpoczęła cykl spotkań z rodzicami poświęcony czytaniu dzieciom. Czytanie odbywa się we współpracy z rodzicami. Ci którzy odwiedzą grupę Sarenek mają okazję oprócz przeniesienia dzieci w magiczny świat bajek miło spędzić czas na wspólnych zabawach.

Odwiedziła nas Pani Elżbieta Romańczuk - mama Patrycji, która zabrała nasza grupę w fascynującą podróż w czasie. Baśń pt. "Śpiąca królewna" wprowadziła dzieci na zamek królewski, gdzie odbywało się wielkie pasowanie na rycerza.

Mama Zuzi - Pani Bogusława Wołodkiewicz przeczytała bajkę pt. "Pinokio". Losy niezwykłej marionetki zachęciły dzieci do udziału w warsztatach i wykonania własnych kukiełek. Z kuchennych łyżek oraz różnych materiałów powstały przepiękne drewniane lalki.

Pani Joanna Bober - mama Adeli "Bajką z 1001 dobranocy" nawiązała do bardzo ważnego tej porze tematu dokarmiania ptaków. Dzieci poznały różne formy pomocy naszym skrzydlatym przyjaciołom, a także otrzymały karmniki, aby w zimie mogły karmić ptaki. Sarenki uczestniczyły też w różnych zabawach edukacyjno - przyrodniczych.

"Pan Kotek był chory" to wiersz, który dzieciom przeczytała mama Gabrysia - Pani Agnieszka Łukasiewicz. Ze względu na to, że jest lekarzem, przypomniała przedszkolakom o zdrowych nawykach żywieniowych oraz o tym jak ważna jest prawidłowa postawa ciała podczas zabaw i zajęć przy stoliku.

Temat zdrowego trybu życia i aktywności ruchowej kontynuowała mama Mikołaja - Pani Agnieszka Łęczycka. Przeczytała opowiadanie "Piłka", a także przeprowadziła zawody sportowe. Dzieci poznały różne rodzaje piłek i dyscypliny sportowe, w których są wykorzystywane.

Wspólne czytanie sprawia dzieciom wiele radości. Z wielkim zaangażowaniem słuchają czytanych bajek, a wizyta w przedszkolu rodziców sprawia im wiele przyjemności.

Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach bajkoterapii.

Dzieci i Panie z grupy Sarenek.

 

 

Justyna Karpiuk

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information