Start Rok 2017/2018 Sarenki na Hajnowskim Spotkaniu z Kolędą Prawosławną.

Sarenki na Hajnowskim Spotkaniu z Kolędą Prawosławną. PDF Drukuj Email
piątek, 26 stycznia 2018 06:12, odsłon: 1217

Przedszkolaki tradycję  kolędowania podtrzymały i koladki zaśpiewały. Dawnym zwyczajem,na podlaskich wsiach po zapadnięciu zmroku zaczynały się "święte wieczory", na których ludzie spotykali się i śpiewali kolędy. Nasze przedszkolaki zaprezentowały dwie kolędy na eliminacjach, które wyrażają radość Bożego Narodzenia. Kolęda jest ludową formą wysławiania Boga, która w prosty sposób tłumaczy ludziom narodzenie Jezusa. Swoją dziecięcą radością śpiewając „Z nowym rokom„ i „Uczora zwiaczora” wyśpiewały II miejsce. Serdecznie dziękujemy rodzicom za wsparcie.

Obejrzyj też:

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch  i Iwona Gierasimiuk