Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Warsztaty z Barbarą Kędzia – doradcą metodycznym wychowania przedszkolnego PDF Drukuj Email
czwartek, 28 grudnia 2017 06:56, odsłon: 462

11 grudnia po raz kolejny mieliśmy okazję spotkać się  z doradcą metodycznym wychowania przedszkolnego -  Barbarą Kędzia, która wprowadziła nas w świat dziecięcej matematyki. Starsze grupy naszych przedszkolaków miały okazję poprzez zabawę ćwiczyć matematykę w oparciu o  publikację  „Dziecięca matematyka 20 lat później” - książka dla rodziców i nauczycieli starszych przedszkolaków.

W książce autorki Edyty  Gruszczyk- Kolczyńska i Ewa Zielińska odpowiadają na pytania:

•         Co trzeba kształtować w dziecięcym umyśle, aby dzieci były mądrzejsze, więcej wiedziały i umiały z matematyki?

•         Jak należy postępować, by dzieci odnosiły sukcesy w szkolnej edukacji i rozwijały swoje uzdolnienia matematyczne?

Naszym przedszkolakom bardzo podobały się proponowane zabawy i sytuacje zadaniowe.  Najbardziej zabawa „Polowanie na Tygrysa” mająca na celu przybliżenie aspektu porządkowego liczby. Z chęcią  wzięły udział  w  ,,Konkursie na najlepszego rachmistrza”.  Poprzez tę zabawę doskonaliły  dodawanie  i odejmowanie. Świetnie poradziły sobie również  bawiąc się w „Wyścigi żabek”. 

Królowa nauk – MATEMATYKA - właściwie zorganizowana i przedstawiona, dostarczyła  dzieciom  wiele radości i satysfakcji.  Nauczyciele obserwujący zajęcia, mogli wzbogacić swój warsztat pracy o dodatkowe doświadczenie, aby móc wykorzystywać je w swojej codziennej pracy w przedszkolu.

 

Urszula Kiryluk, Justyna Karpiuk, Agnieszka Panasiuk - Kaczoch,  Iwona Gierasimiuk

 

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information